Danielsen, Harry

Danielsen, Harry (1936-2011)

Parti:
Uavhengig representant
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nordland 1985-1989
Ansiennitet:
4 år, 218 dager

Gå til bildegalleri

Danielsen, Harry har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 14.09.1936 i Rødøy, Nordland
  • Død 12.05.2011
  • Sønn av fisker Kristian Danielsen (1903-1978) og husmor Agnes Iversen (1902-1972)

Stortingsperioder

  • Representant nr 12 for Nordland, 1981 - 1985, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1985 - 1989, H. (01.10.1985 - 04.10.1985)
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1985 - 1989 (01.10.1987 - 30.09.1989)

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 04.10.1985-09.05.1986 for Petter Thomassen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1981-85

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 23.10.1985 - 09.05.1986

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Handelsskole 1952
  • Militær forskole Harstad 1956
  • Lærerskoleeksamen 1968
  • Statens spesiallærerskole, 1. avdeling 1971
  • 2. avdeling (logopedi), Statens spesiallærerskole 1972

Yrke

  • Lærer i Steigen 1958-1966, 1968-1969
  • Styrer Saursfjord skole, Steigen 1969-1971
  • Distriktslogoped i Alstahaug kommune 1971-1972
  • Rektor Molag skole, Lurøy 1972-1976
  • Lærer/logoped Molag skole, Lurøy, 1976-1977
  • Faglig rettleder spesialpedagogikk/logopedi Lurøy 1977-1978
  • Logoped Pedagogisk-psykologisk distriktssenter for Nesna-regionen 1978-1987
  • Lærer ved Molag skole 1987-1998

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lurøy formannskap 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Nordland 1975-1978, medlem 1979-1983

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Steigen 1960-1968
  • Formann Ungdoms- og idrettsnemnda, Nordland 1975-1978
  • Nestformann Sosialstyret, Lurøy 1979-1983
  • Formann Fylkeskulturstyret, Nordland 1979-1983

Tillitsverv i partier

  • Formann Steigen Høyre 1960-1966
  • Medlem Styret for Nordland Høyre 1973-1977
  • Viseformann Nordland Høyre 1975-1977
  • Formann Lurøy Høyre 1978-1980
  • Formann Politisk utvalg i Nordland Høyre 1978-1980

Litteratur

  • Danielsen, Harry: Solværøyene - øyene og folket, eget Mosjøen 1996
  • Danielsen, Harry: Hestmannøy - øya og folket, eget Sandnessjøen 2001