Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Asmyhr, Hans Frode Kielland ( 1970- )

Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for Akershus 2009-2013
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 26.02.1970 i Lørenskog, Akershus
Sønn av konsernsjef Svein Kristian Asmyhr (1946-) og psykiatrisk hjelpepleier/kursleder Rita Kielland (1948-)

Stortingsperioder

Representant nr 5 for Akershus, 2005 - 2009, FrP.
Representant nr 8 for Akershus, 2009 - 2013, FrP.

Medlemskap i presidentskapet

2009-2013

Midlertidig første visepresident, Stortinget, 01.10.2010 - 05.11.2010

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Justiskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

2009-2013

Medlem, Den særskilte komité til å behandle redegjørelse fra justisministeren og forsvarsministeren i Stortingets møte 10. november 2011 om angrepene 22. juli, 17.11.2011 - 08.03.2012

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 18.10.2007 - 30.09.2009
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 18.10.2007

2009-2013

Varamedlem, Europautvalget, 09.11.2009 - 30.09.2013
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2009 -

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Tredje varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 05.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Frogner skole 1977-1983
  • Melvold ungdomsskole 1983-1986
  • Lillestrøm videregående skole 1986-1990
  • Grayson County High school, USA 1987-1988
  • Førstegangstjeneste i H.M. Kongens Garde 1990-1991
  • Cand.jur., UiO 1991-1998
  • Grunnfag offentlig rett, UiO 1992
  • Tysk for jurister, UiO 1995
  • Zertifikat Deutsch als Fremdsprache, Goethe Institut, Tyskland 1995
  • Engelsk for jurister, UiO 1997
  • The George Washington University, USA 2000 (Visiting scholar)
  • Totalforsvarskurs, Forsvarets høgskole 2006
  • Informasjonskurs, Forsvarets høgskole 2006

Yrke

  • Assistent ved Moenga Bo- og treningssenter 1992-1997
  • Stipendiat i Washington DC, USA 2000-2000 (Robert D. Stuart, jr. Fellowship)

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Vernepliktsmedaljen 1991

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sørum kommunestyre 1995-1999, 1999-2003, 2003-2005

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Akershus 1995-1999, 1999-2003
  • Medlem fylkesutvalg, Akershus 2003-2005

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Bygdeutvikling, Akershus 1993-1995
  • Medlem Hovedutvalget for oppvekst og omsorg, Sørum 1995-1998
  • Nestleder Ligningsnemnda, Sørum 1995-1999
  • Medlem Næringsutvalget, Akershus 1995-1999
  • Nestleder Klientutvalget, Sørum 1995-1998
  • Leder Oppvekstutvalget, Sørum 1997-1999, medlem 1999-2002
  • Medlem Styret for Statens nærings- og distriktsutviklingsfond, Akershus 1999-2000
  • Medlem Overligningsnemnda, Sørum 1999-2003
  • Medlem komité for utdanning og kompetanse, Akershus 2003-2005
  • Medlem Industriutvalget 2004-2005 (NOU 2005:4)
  • Medlem Riksrettsutvalget fra 2013

Tillitsverv i partier

  • Formann Sørum FrP 1995-1998
  • Politisk rådgiver FrPs stortingsgruppe 1998-2003, sekretariatsleder 2003-2005
  • Formann Akershus FrP 2001-2006, gruppeleder 2003-2005
  • Medlem FrPs Landsstyre 2002-2006

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Sentralstyret i Europabevegelsen fra 2011

Andre administrative verv

  • Medlem Styret i Akershus Nett 1997-2000
  • Medlem Styret i Østnett 2000-2001
  • Medlem Styret i Akershus Energi 2000-2005
  • Medlem Styret i Akershus Kraft 2004-2005
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget