Jensen, Harry

Jensen, Harry (1940-1990)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1989-1993
Ansiennitet:
1 år, 82 dager

Gå til bildegalleri

Jensen, Harry har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 18.02.1940 i Gildeskål, Nordland
  • Død 21.12.1990
  • Sønn av fisker Wilhelm Jensen (1906-1974) og husmor Valborg Wilhelmsen (1912-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 6 for Nordland, 1989 - 1993, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Fra 21.12.1990, Karl Per Sørmo møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 21.12.1990
    Nestleder, Samferdselskomiteen, 23.10.1989 - 21.12.1990

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1989-93

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.1989 - 21.12.1990

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Handelsutdannelse Bodø 1960-1961
  • Kurs i markedsføring, Bergen og Oslo 1968-1974

Yrke

  • Patruljebåtfører Bodø Havnevesen 1959-1961
  • Bilselger, senere disponent i bilforretning 1968-1974
  • Agenturforretning 1975-1987

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Bodø bystyre 1975-1979

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nordland 1979-1983
  • Varamedlem fylkesutvalg, Nordland 1983-1986, medlem 1987-1991 (på heltid 1987-89)

Offentlige verv

  • Medlem Samferdselsstyret, Nordland fra 1983
  • Medlem Landsdelsutvalget for Nord-Norge fra 1987

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Bodø FrP 1975
  • Formann Nordland FrP 1976-1981
  • Medlem FrPs sentralstyre 1985-1990