Haugli, Håkon

Haugli, Håkon (1969-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Oslo 2009-2013
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 21.05.1969 i Oslo
  • Sønn av sivilingeniør Håvard Haugli (1934-2009) og kundebehandler Sigrun Anne Olsen (1937-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2009 - 2013, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.2009-30.09.2013 for Jens Stoltenberg.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 20.10.2009 - 22.03.2013
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 22.03.2013 - 09.04.2013
    Andre nestleder, Helse- og omsorgskomiteen, 09.04.2013 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.09.2013
    Delegat, FNs generalforsamling, 2011 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2009-2013

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 20.03.2013 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Løkenåsen ungdomsskole 1982-1985
  • Lambertseter vgs., almennfag 1985-1987
  • Utvekslingsstudent, Belmont High School, Geelong, Australia 1986
  • Berg vgs., International Baccalaureate 1987-1989
  • Cand.mag., UiO, 2. avd. juss, grunnfag idehistorie, semesteremner i livssyn og etikk 1990-1994
  • Cand.jur., UiO 1991-1997

Yrke

  • Informasjonsmedarbeider, UD 1994
  • Førstesekretær, UD 1995
  • International program management specialist, Youth for understanding 1997-1998
  • Rådgiver, Isco Group 1998-2001
  • Manager of Professional Development, McKinsey & Co 2001-2006
  • Salgsdir., Gjensidige pensjon og sparing 2006-2008
  • Leder for oppgjør og kundebetjening person, Gjensidige forsikring 2008-2009
  • Administrerende direktør, Abelia fra 2014

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Oslo bystyre 1995-1997, medlem 2007-2011

Offentlige verv

  • Medlem Mannspanelet 2007-2008
  • Medlem Stortingets kontrollutvalg for etterretnings-, overvåkings- og sikkerhetstjeneste (EOS-utvalget) fra 2014

Tillitsverv i partier

  • Medlem Fylkesstyret i AUF i Oslo 1992-1993
  • Medlem Styret i Oslo Sosialdemokratisk studentforbund 1994-1996
  • Medlem Styret i St. Hanshaugen A 1996-1997
  • Medlem Oslo A's representantskap fra 2003
  • Leder Grønland-Tøyen-Gamlebyen A 2003-2004
  • Medlem Styret i Oslo arbeidersamfunn 2004-2007
  • Leder Homofile og lesbiske sosialdemokrater fra 2006

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Youth for Understanding Norge 1990-1993, leder 1993-1997
  • Medlem International Advisory Council, Youth for Understanding, Inc. 1996-2000
  • Medlem European Educational Exchanges (EEE-YFU) 2000-2003

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for AS Lyngfjell 1991-2002, leder fra 2002
  • Medlem Styret for Stiftelsen Atlantis ungdomsutveksling 1995-1997
  • Medlem Styret for Helseutvalget 2007-2009