Holmås, Heikki Eidsvoll

Holmås, Heikki Eidsvoll (1972-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant
for Oslo 2013-2017
Medlem:
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
13 år, 206 dager

Gå til bildegalleri

Gjerstad, Ingunn er vararepresentant for Holmås, Heikki Eidsvoll som er i permisjon.

Biografi

Personalia

  • Født 28.06.1972 i Voss, Hordaland
  • Sønn av forfatter Stig Holmås (1946-) og ingeniør/tekstilarbeider Ingebjørg Monsen (1950-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Oslo, 1997 - 2001, SV.
  • Representant nr 8 for Oslo, 2001 - 2005, SV.
  • Representant nr 11 for Oslo, 2005 - 2009, SV.
  • Representant nr 14 for Oslo, 2009 - 2013, SV.
  • Representant nr 9 for Oslo, 2013 - 2017, SV.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 23.03.2012-27.04.2012, Mari Lund Arnem møtte som representant.
  • Medlem av Regjeringen 27.04.2012-30.09.2013, Akhtar Chaudhry møtte som representant.
  • Medlem av Regjeringen 01.10.2013-16.10.2013, Ingunn Gjerstad møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Medlem, Kommunalkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Valgkomiteen, 05.11.2009 - 23.03.2012
    Leder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 20.10.2009 - 23.03.2012
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 05.11.2009

    2013-2017

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Varamedlem, Europautvalget, 06.11.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 23.03.2012

    2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 12.11.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 03.10.2007 - 30.09.2009
    Vara innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.2006 - 03.10.2007
    Medlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 17.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 01.03.2010 - 30.05.2010
    Andre nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 31.05.2010 - 23.03.2012
    Andre nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 04.11.2009 - 29.11.2009
    Leder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 30.11.2009 - 28.02.2010

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Utenriksdepartementet, utviklingssaker, 23.03.2012 - 16.10.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hellen skole 1979-1985
  • Lønborg ungdomsskole 1985-1988
  • Åsane gymnas, ett år 1988-1989
  • International Bacalaureate ved Bergen Katedralskole 1989-1991, 1992-1993
  • 1. avd. Jus, UiB 1996
  • Siviløkonomutdannelse, Norges Handelshøyskole 1999-2001 (avbrutt ved valg til Stortinget i 2001)
  • Sosialøkonomi grunnfag, UiO 1999
  • Sjefskurs, Forsvarets høyskole 2003
  • Totalforsvarskurs, Forsvarets høyskole 2006
  • Executive Master in Energy managment, Handelshøyskolen BI fra 2007

Yrke

  • Søppeltømmer/bossmann i Bergen Interkommunale Renovasjonsselskap 1999 (sommerjobb)
  • Journalist i TV 2 interaktiv 2000-2001 (deltid)
  • Bartender fra 2001

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Skuteviksordenet 1988 (Skutevikens buekorps)
  • Ridder av det gyldne horn 2012 (Foreningen Hyperion)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bergen bystyre 1995-1999, varamedlem 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Klagenemnda for disiplinærsaker i Forsvaret 1995-1996
  • Medlem Hovedutvalg, Bergen 1995-1996
  • Medlem Kringkastingsrådet 1998-2001
  • Medlem Ungdommens demokratiforum 1999-2001
  • Meddommer Gulating Lagmannsrett 1999-2001
  • Nestleder Mannspanelet fra 2007

Tillitsverv i partier

  • Medlem Bergen SV 1992-1993
  • Leder Bergen SU 1992-1993, nestleder 1992-1993
  • Leder Hordaland SU 1995-1996
  • Medlem Hordaland SV 1995-1996
  • Leder SU 1996-1999
  • Medlem Sosialistisk Venstrepartis sentralstyre 1996-1999
  • Leder Oslo SV 2008-2010

Tillitsverv i organisasjoner

  • Nestleder Hordaland Gymnasiastutvalg 1990-1991
  • Medlem Sentralstyret i Norges Gymnasiastsamband 1991-1992
  • Leder Spillforeningen Regncon 1992-1993
  • Leder Tillitsmannsordningen i Forsvaret ved VSD 1993-1994
  • Medlem Sekretariatet Landsutvalget for de tillitsvalgte i Forsvaret 1994-1995
  • Medlem Rådet for Skutevikens Buekorps 1994
  • Medlem Stortingets Burma-nettverk 2010-2012