Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Haugen, Helga ( 1932- )

Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for Aust-Agder 1989-1993
Ansiennitet: 8 år, 50 dager

Biografi

Personalia

Født 05.06.1932 i Bamble, Telemark
Datter av lærer Gerhard Rødal (1898-1967) og hjemmeværende Inger Seim (1897-1982)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 1981 - 1985, KrF.
Representant nr 4 for Aust-Agder, 1985 - 1989, KrF.
Representant nr 4 for Aust-Agder, 1989 - 1993, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

1985-89

Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 23.10.1985 - 30.09.1989
Medlem, Energi- og industrikomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

1989-93

Medlem, Energi- og industrikomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993
Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1989 - 30.09.1993
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i delegasjoner

1989-93

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1990 -
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 07.11.1989 - 30.09.1993

1993-97

Vararepresentant, FNs generalforsamling, 01.01.1993 -

Medlemskap i gruppestyrer

1989-93

Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.1989 - 30.09.1993

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Handelsskole 1952
  • Lærerskole 1970-1974

Yrke

  • Barnearbeider Norsk Luthersk Misjonssamband 1952-1956
  • Lærer Grimstad barneskole 1974-1985

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Fjære kommunestyre 1963-1967, 1967-1971
  • Medlem Grimstad formannskap 1975-1979, 1979-1983, 1983-1985

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Fjære 1963-1967
  • Varamedlem Det regionale høgskolestyret for Agder 1980-1982, medlem 1983-1985
  • Medlem Det kriminalitetsforebyggende råd 1984-1986
  • Leder Budsjettutvalget i Nordisk Råd 1992-1993
  • Varamedlem Riksrevisjonen 1994-1998, riksrevisor 1998-2005
  • Leder Menighetsrådet, Fjære 1997, medlem 1998-2001
  • Meddommer Herredsretten, Sand

Tillitsverv i partier

  • Organisasjonsnestformann Aust-Agder Kristelig Folkeparti 1983-1984, politisk nestformann 1985-1986
  • Formann KrFs politiske utvalg 1984-1985
  • Varamedlem Sentralstyret i KrF 1991-1993

Tillitsverv i organisasjoner

  • Diverse verv Barne- og ungdomsarbeide innen Norsk Luthersk Misjonssamband 1953-1956
  • Medlem Styret i Strømmestiftelsen 1993-2000
  • Medlem Representantskapet i Norsk Misjon i Øst 1995-1997
  • Leder Styret for Tidligere stortingsrepresentanters forening 2000-2002
  • Frivillig Klokkertjeneste i Fjære kirke fra 2002

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Birke Varde Industrier 1990-1995, leder 1995-2002
  • Medlem Styret for Strømmestiftelsen 1993-2000
  • Medlem Kirkelig fellesråd i Grimstad 1997-2001

Litteratur

Haugen, Helga: Barneandagtsboka, Lunde Oslo 1962
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget