Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Greni, Heidi ( 1962- )

Senterpartiet
E-post: heidi.greni@stortinget.no
Representant for Sør-Trøndelag 2013-2017
Medlem: Kommunal- og forvaltningskomiteen
Ansiennitet: 3 år, 122 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 03.07.1962
Datter av gårdbruker Bjørn Greni (1935-) og husmor Kari Brennås Greni (1940-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 2009 - 2013, Sp.
Representant nr 8 for Sør-Trøndelag, 2013 - 2017, Sp.

Vararepresentasjoner

Møtte fast som representant 04.03.2011-30.09.2013 for Ola Borten Moe.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 12.04.2011 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

Innpisker, Senterpartiet, 24.04.2013 - 30.09.2013
Vara innpisker, Senterpartiet, 01.10.2012 - 24.04.2013
Første varamedlem gruppestyret, Senterpartiet, 18.06.2012 - 30.09.2013

2013-2017

Innpisker, Senterpartiet, 16.10.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hv skole (ungdomskole) 1976-1979
  • Røros videregående skole (allmennfag) 1979-1981
  • Skjetlein videregående skole (agronom) 1981-1982
  • Samvirkeskolen (avd.leder-kurs) 1987

Yrke

  • Butikkmedarbeider, Coop marked Ålen fra 1987

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Holtålen kommunestyre 2003-2007, 2007-2011, ordfører 2011-2011 (Permisjon fra ordførerverv grunnet vararepresentasjon på Stortinget. )

Tillitsverv i partier

  • Leder Holtålen Sp    , styremedlem

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Brukerrådet for representantordninger 2013-2017
 

Tilhører

Senterpartiet
Sør-Trøndelag

Innpisker Senterpartiet,
16.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Kommunal- og forvaltningskomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget