Westhrin, Henriette

Westhrin, Henriette (1973-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som vararepresentant for
Telemark 2001-2005
Ansiennitet:
0 år, 1 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Miljøverndepartementet

Statssekretær
15.03.2013 -

Biografi

Personalia

  • Født 23.03.1973

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Telemark, 1993 - 1997, SV.
  • Vararepresentant nr 1 for Telemark, 2001 - 2005, SV.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Miljøverndepartementet, 17.10.2005 - 18.10.2007
    Statssekretær, Finansdepartementet, 18.10.2007 - 20.10.2009
    Statssekretær, Barne- og likestillingsdepartementet, 20.10.2009 - 30.03.2012
    Statssekretær, Miljøverndepartementet, 30.03.2012 - 28.02.2013
    Statssekretær, Miljøverndepartementet, 15.03.2013 -

Verv

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Sosialistisk Venstrepartis sentralstyre fra 2003