Hogsnes, Hans Kristian

Hogsnes, Hans Kristian (1954-2010)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant
for Vestfold 2001-2005
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Hogsnes, Hans Kristian har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

  • Født 17.10.1954 i Tønsberg, Vestfold
  • Død 30.12.2010
  • Sønn av driftsingeniør Kristian Hogsnes (1924-) og husmor Kari Gjersøe (1933-2005)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Vestfold, 1985 - 1989, H.
  • Representant nr 4 for Vestfold, 2001 - 2005, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Andre nestleder, Kommunalkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2003 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 06.11.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Nauen skole 1961-1967
  • Kjelle ungdomsskole 1967-1970
  • Tønsberg gymnas 1970-1973
  • Rønningen folkehøgskole 1973-1974

Yrke

  • Journalist i Tønsberg blad 1975-1981
  • Redaktør i Høyres avis 1981-1984
  • Journalist i Høyres pressebyrå 1981
  • Nattredaktør og vaktsjef i Tønsberg blad 1984-1995

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sem kommunestyre 1975-1979, varaordfører 1985-1987
  • Medlem Sem formannskap 1979-1983, 1983-1985
  • Medlem Tønsberg formannskap 1987-1991
  • Ordfører Tønsberg kommunestyre 1995-1999, 1999-2001

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Vestfold 1991-1995

Offentlige verv

  • Formann Skolestyret, Sem 1983-1987
  • Formann Hovedutvalget for undervisning, Tønsberg 1987-1991
  • Medlem Barnehageutvalget 1990-1992
  • Nestleder Styret for Vesar (Vestfold avfall og ressurs as) 1999-2001
  • Medlem Styret for Vestfold interkommunale brannvesen 2000-2001

Tillitsverv i partier

  • Leder Vestfold Høyre 1985-1991

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Styret for Kommunenes Sentralforbund, Vestfold 1999-2001