Larssen, Heidi

Larssen, Heidi (1951-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som vararepresentant for
Oslo 2005-2009
Ansiennitet:
4 år, 17 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 08.11.1951 i Oslo
  • Datter av høyesterettsadvokat Per Larssen (1921-1993) og advokat Kari Pedersen (1921-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 13 for Oslo, 2001 - 2005, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2005 - 2009, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.2005-17.10.2005 for Per-Kristian Foss.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Medlem, Finanskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Varamedlem, Valgkomiteen, 01.11.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2001-2005

    Medlem, Styret for Pensjonsordningen for stortingsrepresentanter, 04.12.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 16.11.2001 - 30.09.2005
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2002 - 30.09.2005
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2003 -

Medlemskap i regjering

  • Personlig sekretær, Justis- og politidepartementet, 14.10.1985 - 09.05.1986
    Personlig sekretær, Næringsdepartementet, 23.10.1989 - 03.11.1990

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hammerfest folkeskole 1957-1965
  • Hammerfest realskole og gymnas, engelsklinjen 1965-1971
  • Juridisk embetseksamen, Universitetet i Oslo 1971-1979

Yrke

  • Juridisk konsulent i Rikstrygdeverket 1979-1980
  • Juridisk konsulent i Trygderetten 1980-1981
  • Avd.sjef hos Fylkesmannen i Oslo og Akershus 1987-1989, 1990-1997
  • Bydelsdirektør Grünerløkka, Oslo kommune 2006-2007
  • Kst. direktør Kultur- og idrettsetaten, Oslo kommune 2007-2007 (1.3.2007-15.9.2007)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo byråd 1997-1999
  • Medlem Oslo bystyre 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem A/S Vinmonopolets styre 1996-1997
  • Leder Finanskomiteen, Oslo 1999-2001
  • Medlem Forretningsutvalget, Oslo 1999-2001
  • Medlem Alkoholpolitisk utvalg
  • Medlem Utvalg til å vurdere egenbetaling i helse- og sosialsektoren

Tillitsverv i partier

  • Medlem Hammerfest Unge Høyre 1969-1971
  • Leder Den Konservative Studenterforening Oslo 1976
  • Gruppesekretær Høyres stortingsgruppe 1981-1987
  • Medlem Oslo Høyres representantskap 1997-2001
  • Medlem Høyres kommunalkomite 1997-2001
  • Medlem Hovedstyret i Oslo Høyre 1997-2001
  • Medlem Høyres programkomite 2000-2001
  • Leder Oslo Høyre 2004-2006

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Studenttinget i Oslo 1973-1976
  • Medlem Styret for Norges Juristforbund 1992-1996
  • Nestleder Europabevegelsen 2003-2005

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Oslo Boligbygg KF 2001-2003
  • Leder Styret for Oslo Kinomatografer AS fra 2003
  • Medlem Styret for Oslo Pensjonsforsikring AS fra 2007