Magnusson, Hilde

Magnusson, Hilde (1970-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Hordaland 2009-2013
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 11.06.1970 i Narvik, Nordland
  • Datter av offiser Håkon R. Magnusson (1939-1998) og kokk Marie Karin Løvstad (1944-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 12 for Hordaland, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 7 for Hordaland, 2009 - 2013, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Justiskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 22.10.2009 - 30.09.2013
    Delegat, FNs generalforsamling, 2012 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Voss gymnas 1986-1989
  • Cand.jur., UiO, UiB og København universitet 1990-2000

Yrke

  • Deloitte Advokatfirma DA 2000-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Voss formannskap 1999-2003

Offentlige verv

  • Nestleder Levekårsutvalget, Voss 1999-2003
  • Medlem Styret for stiftelsen Sosialbygget, Voss 1999-2003
  • Leder Styret for Prestegårdsfondet, Voss 2003-2005

Tillitsverv i partier

  • Sekretær Vangen Arbeiderparti 1998-2002, nestleder 2002-2003
  • Medlem Hordaland Arbeiderpartis kvinnepolitiske styre 1999-2001, nestleder 2001-2002, leder 2002-2003
  • Nestleder Voss Arbeiderpartis kvinnepolitiske styre 2000-2002, leder fra 2002
  • Medlem Styret for Voss Arbeiderparti fra 2002
  • Medlem DNAs landsstyre fra 2003
  • Nestleder Hordaland Arbeiderparti fra 2003

Andre administrative verv

  • Medlem Valgkomiteen i Vossajazz fra 2005