Syversen, Hans Olav

Syversen, Hans Olav (1966-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Representant
for Oslo 2013-2017
Leder :
Finanskomiteen
Ansiennitet:
9 år, 301 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Finanskomiteen

Leder
22.10.2013 - 30.09.2017

Valgkomiteen

Medlem
08.10.2013 - 30.09.2017

Kristelig Folkeparti

Nestleder gruppestyret
28.03.2014 - 30.09.2017

Biografi

Personalia

  • Født 25.11.1966 i Skjervøy, Troms
  • Sønn av rådgiver Morten Syversen (1944-) og psykiatrisk sykepleier Anne Solfrid Engsbråten Syversen (1945-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Oslo, 1989 - 1993, KrF.
  • Representant nr 17 for Oslo, 2005 - 2009, KrF.
  • Representant nr 17 for Oslo, 2009 - 2013, KrF.
  • Representant nr 19 for Oslo, 2013 - 2017, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 20.10.2009 - 17.06.2011
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 17.06.2011 - 30.09.2013
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Leder, Finanskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Finanskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Delegat, FNs generalforsamling, 2012 -
    Varamedlem, Europautvalget, 09.11.2009 - 30.09.2013
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Første vara innpisker, Kristelig Folkeparti, 01.09.2006 - 30.09.2009

    2009-2013

    Leder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 18.06.2011 - 30.09.2013
    Nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2009 - 18.06.2011

    2013-2017

    Nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 28.03.2014 - 30.09.2017
    Fung. leder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 07.01.2014 - 27.03.2014
    Nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 06.01.2014

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Justis- og politidepartementet, 21.10.1997 - 15.03.1999
    Statssekretær, Barne- og familiedepartementet, 06.10.2003 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grefsen barneskole 1973-1980
  • Sandaker ungdomsskole 1980-1982
  • Grefsen videregående skole, allmenne fag 1982-1986
  • High school, Cooperstown, North Dakota, USA 1983-1984
  • Cand.jur., UiO 2000

Yrke

  • Kasserer ved Christiania Glassmagasin 1984-1988
  • Lærervikar ved Grefsen skole 1986-1987
  • Deleier i frukt og tobakksforretning 1989-1991
  • Gruppesekretær i Oslo KrFs bystyregruppe 1990-1995

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Oslo kommunestyre 1989-1991
  • Varamedlem Oslo bystyre 1991-1995, medlem 1995-1999, 1999-2003 (kommunalråd)

Offentlige verv

  • Medlem Representantskapet for Vinstra kraftselskap 1991-1995
  • Legdommer Tingretten, Oslo 1995-2003
  • Medlem Politikerutvalget 1999-2000 (NOU)
  • Leder Kultur- og utdanningskomiteen, Oslo 2000-2003
  • Medlem Kontrollutvalget, Oslo 2003-2007
  • Medlem Norsk-tysk vennskapsgruppe i Stortinget fra 2007

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Oslo KrF 1993-1995
  • Medlem KrFs landsstyre 1997-1999, fra 2009
  • Medlem KrFs sentralstyre 1997-1999, fra 2009

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medarbeider Oslo østre frikirkes barne- og ungdomsarbeid 1981-2001
  • Medlem Styret for Europabevegelsen i Oslo 1994-1996
  • Medlem Styret for Den Norske Atlanterhavskomité fra 2009

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Ticketmaster Norge A/S 1989-1991