Foss, Ingunn

Foss, Ingunn (1960-)

Parti:
Høyre
Representant
for Vest-Agder 2013-2017
Medlem:
Næringskomiteen
Ansiennitet:
1 år, 224 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 07.02.1960 i Flekkefjord, Vest-Agder
  • Datter av snekker Olav Biktjørn (1928-1999) og husmor Martha Eftestøl (1936-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Vest-Agder, 2005 - 2009, H.
  • Representant nr 1 for Vest-Agder, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Næringskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole 1967-1976
  • Videregående, yrkesskole, handel og kontor 1976-1977
  • Folkehøyskole 1977-1978
  • Høyskolen i Lillehammer, Forvaltningskunnskap, Organisasjon og endring, Offentlig planlegging, Offentlig økonomi, Offentlig rett 1994-1999 (Deltidsstudier)

Yrke

  • Personalkonsulent, Kvinesdal kommune 1979-2007
  • Dglig leder, Folkeuniversitetet Lyngdal-Farsund 2000-2004 (20% stilling)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varaordfører Lyngdal kommunestyre 2003-2007, ordfører 2007-2011, 2011-2013

Offentlige verv

  • Medlem Agder Lagmannsrett 2003-2007
  • Leder Styret for Lister kompetanse 2007-2013
  • Medlem Arbeidsutvalget for Agder Energi 2007-2013
  • Nestleder Listerrådet 2007-2013
  • Leder Styret for Vekst i Lyngdal 2007-2013 (Næringsselskap)
  • Leder Representantskapet for Sørlandsbadet 2007-2013
  • Nestleder Brannvesenet Sør IKS 2007-2013
  • Leder Representantskapet for Kommunal Landspensjonskasse 2008-2014
  • Medlem Kommunenes Sentralforbund i Agder fra 2011

Tillitsverv i partier

  • Vararepresentant Høyres sentralstyre 2007-2012
  • Nestleder Vest-Agder Høyre 2007-2012

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Lyngdal cup 2000-2005 (Fotball)