Godskesen, Ingebjørg Amanda

Godskesen, Ingebjørg Amanda (1957-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant
for Aust-Agder 2013-2017
Medlem :
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet:
5 år, 241 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Transport- og kommunikasjonskomiteen

Medlem
17.10.2013 - 30.09.2017

Valgkomiteen

Varamedlem
08.10.2013 - 30.09.2017

Stortingets delegasjon til Nordisk Råd

Medlem
24.10.2013 - 30.09.2015

Fremskrittspartiet

Fjerde varamedlem gruppestyret
17.10.2013 - 30.09.2017

Biografi

Personalia

  • Født 26.05.1957 i Kristiansand, Vest-Agder
  • Datter av jernbinder Oluf Nørlund Godskesen (1923-2009) og husmor Else Marie Tolfsen (1925-2010)

Stortingsperioder

  • Representant nr 2 for Aust-Agder, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 3 for Aust-Agder, 2013 - 2017, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Delegat, FNs generalforsamling, 2011 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 24.10.2013 - 30.09.2015

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Fjerde varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 17.10.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • 10. år på ungdomsskole, husmorlinje 1973-1974
  • Økonomisk gymnas 1974-1977
  • Div. kurs i arkiv 1977-1981
  • Agder distriktshøyskole, EDB programmering 1978-1979
  • Husflidskolen, Kristiansand 1979-1980

Fagbrev

  • Handelsbrev 1977

Yrke

  • Ingeniørvesenet i Kristiansand 1977-1978
  • Administrasjonen i NSB, Kristiansand 1978-1982
  • Kontrollkontoret i NSB, Oslo 1982-1987
  • Dagligvareservice 1995-2003
  • Regionssekretær i Aust-Agder og Vest-Agder FrP 2003-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Arendal bystyre 2003-2007
  • Medlem Arendal formannskap 2007-2009

Offentlige verv

  • Meddommer Tingretten, Aust-Agder 2003-2007
  • Medlem Driftsutvalget, Arendal 2003-2007
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund, Aust- og Vest-Agder 2007-2009
  • Medlem Planutvalget, Arendal 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Nestformann Arendal FrP 2001-2002, formann 2002-2004
  • Studieleder Aust-Agder FrP 2001-2003
  • Medlem FrPs studieforbund 2002-2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Varamedlem Brukerrådet for representantordninger 2013-2017