Skulstad, Ivar

Skulstad, Ivar (1953-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Hedmark 2009-2013
Ansiennitet:
3 år, 351 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 16.05.1953 i Eidskog, Hedmark
  • Sønn av industriarbeider Asbjørn Skulstad (1932-1993) og butikkmedarbeider Martha Helene Moseby

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Hedmark, 2005 - 2009, A.
  • Vararepresentant nr 3 for Hedmark, 2009 - 2013, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 17.10.2005-30.09.2009 for Sylvia Brustad.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole 1967-1970
  • Handelsskole 1970-1971
  • Befalsskole 1971-1972

Yrke

  • Ansatt i Forsvaret 1972-1973
  • Magnor Glassverk A/S 1973-1975
  • NSB Reisebyrå 1975-1988
  • Hedmark Energi A/S 1988-1999 (permisjon)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Eidskog kommunestyre 1979-1983, varaordfører 1983-1987, medlem 1991-1995, 1995-1999, ordfører 1999-2003, 2003-2005
  • Medlem Eidskog formannskap 1987-1991

Offentlige verv

  • Domsmann Tingretten, Solør Odal 1980-2005
  • Leder Styret for Eidskog kommuneskoger 1990-2004
  • Leder Hovedutvalget for undervisning, Eidskog 1992-1995
  • Medlem Styret for Glåmdal interkommunale renovasjonsselskap 1995-2005
  • Leder Kulturkomiteen, Eidskog 1996-1999
  • Leder Glåmdal regionråd 2003-2005

Tillitsverv i partier

  • Kasserer Eidskog Arbeiderparti 1980-1989

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Matrand idrettslag 1977-1979
  • Medlem Styret for Matrand Aktivitetshus A/L 1987-1992