Kvalbukt, Inga

Kvalbukt, Inga (1949-)

Parti:
Senterpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nordland 1997-2001
Ansiennitet:
5 år, 107 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 19.05.1949 i Alstahaug, Nordland
  • Datter av handelsbestyrer Georg Ofstad og bokholder Hjørdis Bakken

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1985 - 1989, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1989 - 1993, Sp.
  • Representant nr 6 for Nordland, 1993 - 1997, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1997 - 2001, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 16.03.1999-17.03.2000 for Odd Roger Enoksen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Næringskomiteen, 16.03.1999 - 26.03.1999
    Medlem, Kommunalkomiteen, 26.03.1999 - 17.03.2000

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1993-97

    Medlem gruppestyret, Senterpartiet, 01.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium, Trondheim 1968
  • Kristendomskunnskap grunnfag, Norsk Lærerakademi, Bergen 1969
  • Ex.phil., Trondheim 1969
  • Norsk grunnfag, Trondheim 1971
  • Lærerskoleeksamen, Tønsberg 1973

Yrke

  • Oppdragsleder ved Høgskolen i Nesna
  • Kateket/lærer, Modum 1973
  • Lærer Mo i Rana 1974
  • Lærer Bleikvassli, Hemnes 1974-1979
  • Gårdbruker 1979-1989
  • Lærer/gårdbruker Bleikvassli fra 1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Hemnes kommunestyre 1979-1983, 1983-1987
  • Medlem Hemnes formannskap 1987-1991

Fylkespolitisk aktivitet

  • fylkesråd, Nordland 2007-2011 (næring)

Offentlige verv

  • Medlem Bleikvassli Menighetsråd 1977-1989, leder (leder i 6 år)
  • Medlem Skolestyret, Hemnes 1979-1987
  • Varamedlem Bispedømmerådet i Sør-Hålogaland fra 1990
  • Medlem Utvalget til å vurdere det sivile beredskap 1990-1992
  • Medlem Oppvekstutvalget fra 1991
  • Varamedlem Styret for Sævarhagen skole 1991
  • Varamedlem Styret for Langbakken videregående skole 1992

Tillitsverv i partier

  • Leder Hemnes Sp fra 1991, en rekke tillitsverv bl.a. kasserer og nestleder
  • Styremedlem Nordland Senterparti fra 2004

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Nordland Nei til EU fra 2003
  • Medlem Representantskapet i Det Kgl. Selskap for Norges Vel fra 2003

Andre administrative verv

  • Leder Folkeaksjonen for Nordlandsbanen fra 2001