Myrvoll, Inge

Myrvoll, Inge (1948-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nordland 2001-2005
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 21.06.1948 i Rana, Nordland
  • Sønn av industriarbeider Ingulf Myrvoll og rengjøringshjelp Margot Ovesen

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Nordland, 1989 - 1993, SV.
  • Representant nr 11 for Nordland, 1993 - 1997, SV.
  • Representant nr 8 for Nordland, 1997 - 2001, SV.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 2001 - 2005, SV.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1993-97

    Visesekretær, Lagtinget, 11.10.1993 - 30.09.1997
    Midlertidig visepresident, Lagtinget, 15.04.1996 - 22.06.1996

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Samferdselskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997
    Nestleder, Samferdselskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1997-2001

    Medlem, Utvalget for å vurdere stortingsrepresentantenes arbeidsvilkår, 06.04.2000 - 22.03.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1989-93

    Delegat, FNs generalforsamling, 1992 -

    1993-97

    Personlig varamedlem, Observatørdelegasjonen til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentarikerforsamling, 18.11.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 04.11.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2001 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1993-97

    Nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.1997 - 13.10.1999

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium 1968
  • Arbeidermandsforbundets fagforeningskurs 1969-1971
  • Student 1972-1975
  • Jern- og Metallarbeiderforbundets (nå Fellesforbundets) grunnkursserie om forhandlinger, arbeidsrett, organisasjonskunnskap, fagbevegelse og samfunn 1979-1987
  • LO-skolen (trinn 1) 1985
  • Britisk-nordisk folkehøgskole, Manchester 1987

Yrke

  • Diverse jobber som hjelpearbeider på anlegg, bryggesjauer og industriarbeider 1968-1972
  • Slakteriarbeider og bryggesjauer 1975-1978
  • Produksjonsarbeider Norsk Jernverk A/S 1978-1989
  • Lederprosjektarbeid 1988-1989

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Distriktskommisjonen fra 2003
  • Medlem Styret for Helse Nord RHF fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Faglig-politisk leder Nordland SV 1986-1989
  • Medlem Styret for Nordland SV 1986-1993
  • Medlem SVs faglige landsutvalg 1986-1993

Tillitsverv i organisasjoner

  • Tillitsvalgt på heltid, hovedsaklig klubbsekretær Mo Jern- og Metall 1983-1988
  • Leder Internasjonalt utvalg i Mo Jern- og Metall 1983-1989
  • Leder LO-utvalgets prosjektarbeid 1988-1989
  • Tillitsverv Internasjonale solidaritetsorganisasjoner (Vietnam, Chile, Latin-Amerika, Eritrea)
  • Opplysningsleder Opplysningsleder Mo Arbeiderforening m.m.
  • Medlem Sentralstyret i Felleskomiten for Eritrea

Andre administrative verv

  • Leder Bokkafeen i Rana 1981-1983

Litteratur

  • Myrvoll, Inge: "Førstereis", i: Hanna Kvanmo, Sosialistisk opplysningsforbund Oslo 1989