Sørfonn, Ingebrigt S.

Sørfonn, Ingebrigt S. (1950-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Hordaland 2005-2009
Ansiennitet:
12 år, 90 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 27.05.1950 i Fitjar, Hordaland
  • Sønn av småbruker, fisker og E-verksarbeider Paul Sørfonn (1905-1988) og husmor Gudrun Helene (1909-1997)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 1993 - 1997, KrF.
  • Representant nr 15 for Hordaland, 1997 - 2001, KrF.
  • Representant nr 4 for Hordaland, 2001 - 2005, KrF.
  • Representant nr 6 for Hordaland, 2005 - 2009, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Finanskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Andre nestleder, Finanskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 19.10.2005
    Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Varamedlem, Valgkomiteen, 19.10.2005 - 29.09.2006
    Medlem, Valgkomiteen, 29.09.2006 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Varamedlem, Europautvalget, 24.10.2005 - 30.09.2009
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2006 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bedriftsøkonom, BI 1972
  • Diplomøkonom, Handelshøyskolen BI 1992
  • Master of Management, Handelshøyskolen BI 1997

Yrke

  • Bankassistent Kvinnherad Sparebank 1968-1969
  • Bokholder Hardanger Sunhordlandske DS 1971-1972
  • Avdelingsleder Stord sosialkontor 1973-1976
  • Avdelingsleder Fitjar trygdekontor 1977-1978
  • Økonomisk sekretær rådmannen i Stord 1979-1982
  • Kontorsjef Sunnhordland kraftlag AS 1982-1985
  • Administrasjonssjef Sunnhordland kraftlag AS 1985-1990
  • Informasjonssjef Sunnhordland kraftlag AS 1992-1994
  • Personalsjef Sunnhordland kraftlag AS 1994-1996

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Fitjar kommunestyre 1975-1979, ordfører 1979-1981, varaordfører 1982-1983, 1983-1985, ordfører 1986-1987

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Hordaland 1987-1991, 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem Sosialstyret, Fitjar 1975-1979
  • Medlem Styret for Samarbeidsrådet i Sunnhordland 1981-1987
  • Varamedlem Representantskapet for A/S Custos Finans 1984-1988
  • Medlem A/S Vinmonopolets styre 1995-1997

Tillitsverv i partier

  • Leder Fitjar KrF 1975-1980
  • Leder Hordaland KrF 1994-1998
  • Medlem KrFs sentralstyre 1995-2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Hovedstyret i Det Vestlandske Indremisjonsforbund 1995-2003