Malvik, Ingvild Vaggen

Malvik, Ingvild Vaggen (1971-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som vararepresentant for
Sør-Trøndelag 2005-2009
Ansiennitet:
6 år, 112 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 03.04.1971 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Datter av dreier Henry Normann Malvik (1933-) og sykepleier Aasa Vaggen (1930-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Sør-Trøndelag, 2001 - 2005, SV.
  • Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 2005 - 2009, SV.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 17.10.2005-18.10.2007 for Øystein Djupedal.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2001-2005

    Sekretær, Lagtinget, 09.10.2001 - 30.09.2002
    Sekretær, Lagtinget, 01.10.2002 - 30.09.2003
    Sekretær, Lagtinget, 01.10.2003 - 30.09.2004
    Sekretær, Lagtinget, 01.10.2004 - 30.09.2005

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 18.10.2007

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2002 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Vikhamar barne- og ungdomsskole 1978-1987
  • Malvik videregående skole 1987-1990
  • Cand.mag. (samfunnskunnskap, statsvitenskap og historie) ved NTNU 1990-1996 (kristendomskunnskap og personalpsykologi)
  • Cand.polit. i statsvitenskap ved Norges Teknisk-naturvitenskapelige universitet 1997-2000
  • Mitthögskolan i Östersund, miljøstyrning 1998

Yrke

  • Vikarlærer ved Nidarvoll barneskole 1993
  • Senter for miljø og utvikling ved NTNU 1997-1998 (timearbeid)
  • Assistent i internasjonalt forskningsprosjekt ved Senter for teknologi og samfunn ved NTNU 1998-1999 (Public Participation and Environmental Science and Technology Options)
  • Arbeid med websidene www.agenda21.no for Stiftelsen Idébanken 1999
  • Utreder for Framtiden i våre hender 1999 (FIVH-Rapport nr. 8/99)
  • Vitenskapelig assistent ved Program for Industriell økologi ved NTNU 1999-2001
  • Forsker/koordinator NTNU fra 2001

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Malvik kommunestyre 1991-1995 (møtte fast 1994-95)

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Sør-Trøndelag 1995-1999

Offentlige verv

  • Nestleder Hovedutvalget for undervisning, Malvik 1991-1992
  • Medlem Likestillingsutvalget, Malvik 1991-1992
  • Medlem Hovedutvalget for næring, samferdsel og kultur, Sør-Trøndelag 1995-1999
  • Medlem Styret for Bygdeutviklingsmidlene, Sør-Trøndelag 1995-1999
  • Medlem Styret for Statens nærings- og distriktsutviklingsfond, Sør-Trøndelag 1995-1999
  • Medlem Styret for Sør-Trøndelag Teaterverksted 1996-1999
  • Medlem Styret for Trondheim Kunstmuseum 1997-1999
  • Medlem Styringsgruppe for Interreg. Prosjekt innen Nordens Grønne Belte på Agenda 21 for Nord-Trøndelag, Sør-Trøndelag og Jämtland 1998-1999
  • Varamedlem Styret for Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet, Trondheim fra 2009

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Malvik AUF 1986-1987
  • Leder Sør-Trøndelag AUF 1991-1993
  • Medlem Sør-Trøndelag As forretningsutvalg 1991-1993
  • Medlem Styret for Sør-Trøndelag A 1991-1993
  • Medlem AUFs landsstyre 1991-1993
  • Medlem Styret for Sosialdemokratisk studentforbund i Trondheim 1991-1992, 1995-1997
  • Deltaker AUFs Lederskole 1991-1992
  • Medlem Sør-Trøndelag LOs ungdomsutvalg 1991-1993
  • Medlem Sør-Trøndelag As nominasjonskomité 1992
  • Deltaker IUSY konferanse om Kvinner og Helse i Strasbourg 1992 (AUFs representant)
  • Ungdomssekretær LO og AUF i Nord-Trøndelag 1993-1995
  • Deltaker FNSU konferanse Island om Europapolitikk 1994 (AUFs representant)
  • Medlem DNAs faggruppe i teknologi og miljø 1998-2000
  • Nestleder Malvik SV 2000-2001
  • Medlem Sør-Trøndelag SVs miljøutvalg fra 2001
  • Medlem Styret for Malvik SV fra 2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Malvik videregående skoles elevråd 1989-1990
  • Leder Sør-Trøndelag Gymnasiastutvalg 1990-1991
  • Leder Norges Gymnasiastsambands organisasjonskommisjon 1991-1992
  • Medlem Landstyret for Framtiden i våre hender 1994, nestleder 1995, leder 1998-2001
  • Leder Norsk Kommuneforbunds ungdomsutvalg i Nord-Trøndelag 1994
  • Medlem Landsstyret for Framtiden i våre hender 1996-1997

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Senter for miljø og utvikling ved Norges Teknisk-naturvitenskapelige universitet 1998

Litteratur

  • Malvik, Ingvild Vaggen: Tenke lokalt og handle globalt: Agenda 21 - fra internasjonal avtale til praktisk gjennomføring. Noen betraktninger om Norges bidrag lokalt til ei bærekraftig utvikling, Senter for miljø og utvikling/NTNU Trondheim 1997
  • Malvik, Ingvild Vaggen: ProSus - LA21 Light, Universitetsforlaget Oslo 1998
  • Eik, Arne og Ingvild Vaggen Malvik: ProSus - Lokal Agenda 21 og Industriell økologi: To paralelle veier til bærekraftig utvikling?, Universitetsforlaget Oslo 1998
  • Traasdahl (red.): Hva kan gjøres? Håp og styring på en liten klode. Artikkel "Det globale i det lokale", Tiden Norsk Forlag Oslo 1999
  • Malvik, Ingvild Vaggen: Forklaring - og bortforklaring. Hvilke faktorer forklarer kommunenes gjennomføring av Lokal Agenda 21?, Framtiden i våre hender Oslo 1999
  • Malvik, Ingvild Vaggen, Elin Mathiassen og Terje Semb: Bærekraftig mobilitet- En visjon for framtiden?, Program for industriell økologi/NTNU Trondheim 1999
  • Malvik, Ingvild Vaggen: Når lokale samfunn møter globale problemer. En komparativ analyse av implementeringen av Lokal Agenda 21 i Trondheim og Østersund, 2000