Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Olsen, Ingalill ( 1955- )

Arbeiderpartiet
Vararepresentant for Finnmark 2013-2017
Ansiennitet: 4 år, 14 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 15.12.1955
Datter av fisker og fiskebåtreder Trygve Olsen (1921-1979) og husmor Alfhild Kremmervik (1922-1995)

Stortingsperioder

Representant nr 4 for Finnmark, 2009 - 2013, A.
Vararepresentant nr 1 for Finnmark, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Andre nestleder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 22.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 22.10.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 02.10.2010 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Havøysund skole 1962-1971
  • Husflidskole, Lakselv, søm- og vevlinje 1971-1973
  • Røros vgs., kunst- og håndverklinje 1973-1974
  • Manger folkehøgskole 1975
  • Lærerhøyskolen i Finnmark 1976-1980
  • Skoleutvikling og ledelse, UiT 1985-1986
  • Billedved, Formingshøyskolen i Oslo 1986-1987

Yrke

  • Lærer, Havøysund skole 1980-1986
  • Pedagogisk konsulent, Måsøy kommune 1987-1995

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Måsøy kommunestyre 1987-1991, 1991-1995, ordfører 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007, 2007-2009

Offentlige verv

  • Leder Havnestyret, Måsøy 1991-1995
  • Medlem Luftfartsverkets styre 2001-2002

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Finnmark A 1983-1989

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Kommunal rapport fra 2008
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget