Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Enger, Inger S. ( 1948- )

Senterpartiet
Sist innvalgt som representant for Oppland 2005-2009
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 06.07.1948 i Trøgstad, Østfold
Datter av bonde Knut Enger (1924-) og kirketjener Aslaug Olberg (1926-2007)

Stortingsperioder

Representant nr 4 for Oppland, 2001 - 2005, Sp.
Representant nr 4 for Oppland, 2005 - 2009, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

2001-2005

Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2005 - 30.09.2005
Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Valgkomiteen, 30.09.2008 - 30.09.2009
Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2008
Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 14.10.2008 - 30.09.2009
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2007 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 14.10.2008

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Medlem gruppestyret, Senterpartiet, 03.10.2007 - 30.09.2009
Innpisker Lagting, Senterpartiet, 01.10.2006 - 30.09.2009
Andre varamedlem gruppestyret, Senterpartiet, 17.10.2005 - 03.10.2007

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Halden offentlige lærerskole 1966-1970
  • Samfunnsfag grunnfag ved Bergen offentlige lærerskole 1974-1975
  • Utviklingsped. 1/2 år ved Høyskolen i Lillehammer 1988
  • Norsk språk og litteratur 1/2 år ved Lærerhøgskolen i Hamar 1989

Yrke

  • Lærer ved Trøgstad ungdomsskole 1970-1984
  • Lærer ved Gausdal ungdomsskole 1984-1990, 1992-1993
  • Rektor ved Gausdal videregående skole fra 2010

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Gausdal kommunestyre 1987-1991, varaordfører 1991-1993, ordfører 1993-1995, 1995-1999, 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Lillehammer og Gausdal Elverk 1994-2001
  • Medlem Representantskapet for GLØR, Lillehammer 2000-2001
  • Medlem Styret for Eidsiva 2000-2001

Tillitsverv i partier

  • Fylkessekretær Oppland Sp 1990-1992
  • Leder Senterkvinnene fra 2000

Tillitsverv i organisasjoner

  • Nestleder Kommunenes Sentralforbund i Oppland 1995-2001
  • Medlem Sentralstyret for Kommunenes Sentralforbund 2000-2001

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Gjensidige NOR Sparebank 2000-2004
  • Medlem Representantskapet for Oppland/Hedmark Gjensidige NOR Sparebank 2000-2004
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget