Flatabø, Isak Larsson

Flatabø, Isak Larsson (1896-1969)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Hordaland 1961-1965
Ansiennitet:
19 år, 301 dager

Gå til bildegalleri

Flatabø, Isak Larsson har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 11.09.1896 i Vikør, Hordaland
  • Død 22.01.1969
  • Sønn av slakter Lars Flatabø (1850-1921) og Isakka Rommetveit (1864-1942)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Hordaland, 1934 - 1936, A.
  • Vararepresentant nr 3 for Hordaland, 1937 - 1945, A.
  • Representant nr 8 for Hordaland, 1945 - 1949, A.
  • Representant nr 5 for Hordaland, 1950 - 1953, A.
  • Representant nr 3 for Hordaland, 1954 - 1957, A.
  • Representant nr 3 for Hordaland, 1958 - 1961, A.
  • Representant nr 4 for Hordaland, 1961 - 1965, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1945-49

    Medlem, Skog- og vassdragskomiteen, 13.12.1945 - 10.01.1950

    1950-53

    Medlem, Samferdselskomiteen, 23.01.1950 - 10.01.1954

    1954-57

    Medlem, Samferdselskomiteen, 22.01.1954 - 10.01.1958

    1958-61

    Medlem, Samferdselskomiteen, 27.01.1958 - 30.09.1961

    1961-65

    Nestformann, Samferdselskomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965

Medlemskap i delegasjoner

  • 1954-57

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1954 - 1954

    1958-61

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1958 - 1958

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1961-65

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 01.10.1961 - 30.09.1965

Utdanning og yrkeserfaring

Yrke

  • Anleggsarbeider 1910-1923
  • Gardbruker 1924-1945

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kvam kommunestyre 1927-1928, 1928-1931, 1931-1934, 1934-1937, 1937-1940

Offentlige verv

  • Formann Arbeidsledighetsnemnda, Kvam 1938-1940
  • Medlem Jordstyret, Kvam 1938-1945
  • Medlem Styret for Trygdekassa, Kvam 1940-1942
  • Medlem Styret for Arbeidsledighetsnemnda, Kvam 1941-1942
  • Medlem Lakselovkomiteen av 1948 fra 1948
  • Medlem Styret for Hypotekbanken, avdeling Vestlandet 1953
  • Medlem Styret for Norges Småbruks- og Bustadbank, avdeling Bergen 1953-1965
  • Medlem Boligbankkommisjonen 1962
  • Medlem Statens Landbruksbanks avdelingsstyre i Bergen 1965-1969

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Hordaland Arbeiderparti 1930-1940, 1945-1953
  • Formann Kvam Arbeiderparti 1933-1934
  • Formann Hordaland Arbeiderparti 1953-1958

Tillitsverv i organisasjoner

  • Ombudsmann Losje "Trygd" av IOGT i Kvam 1912-1945
  • Formann Kvam arbeidar- og småbrukarlag 1916-1931
  • Medlem Styret i Kvam arbeidar- og småbrukarlag 1916-1918
  • Formann og medlem Styret for Soldal og Skåre Ungdomslag 1920-1928
  • Medlem Styret i Hardanger Ungdomslag 1922-1927
  • Formann og medlem Styret for Kvam lokallag av Norsk Arbeidsmandsforbund
  • Medlem Styret i Hardanger distriktslosje av IOGT (i mange år)

Andre administrative verv

  • Medlem Kontrollnemnda i Gartnerhallen 1955-1959