Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Kristiansen, Ivar ( 1956- )

Høyre
Sist innvalgt som representant for Nordland 2009-2013
Ansiennitet: 16 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 18.02.1956 i Hadsel, Nordland
Sønn av småbruker Kåre Kristiansen (1916-1988) og husmor Erna Annie Johnsen (1916-1993)

Stortingsperioder

Representant nr 7 for Nordland, 1997 - 2001, H.
Representant nr 4 for Nordland, 2001 - 2005, H.
Representant nr 8 for Nordland, 2005 - 2009, H.
Representant nr 4 for Nordland, 2009 - 2013, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

1997-2001

Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Andre nestleder, Næringskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
Medlem, Valgkomiteen, 01.11.2001 - 30.09.2005
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2001 - 30.09.2005
Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 01.11.2001

2005-2009

Første nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 10.01.2008 - 30.09.2009
Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2005 - 10.01.2008

2009-2013

Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

1997-2001

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1998 -

2005-2009

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2005 -

2009-2013

Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Europautvalget, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

2001-2005

Innpisker, Høyre, 19.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem gruppestyret, Høyre, 09.10.2005 - 30.09.2009
Innpisker, Høyre, 01.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse kurs, fagpressen - NAL
  • Eksamen videregående skole 1975
  • Tilleggsutdanning, Nordland Distriktshøgskole 1980

Yrke

  • Markedsjef Næring i Nord 1987-1993
  • Salten Assuranse 1994-1995
  • Salgssjef Nordlandsposten 1994

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bodø formannskap 1987-1991, 1991-1995

Fylkespolitisk aktivitet

  • Fylkesvaraordfører fylkesting, Nordland 1995-1997

Tillitsverv i partier

  • Fylkessekretær Nordland Høyre 1980-1983, 1983-1987
  • Leder Høyres kommunestyregruppe og fellesborgerlig gruppe i Bodø 1988-1995
  • Medlem Høyres arbeidsutvalg 2004-2008
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget