Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Norevik, Ivar Jacobsen ( 1900-1956 )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Sogn og Fjordane 1954-1957
Ansiennitet: 10 år, 105 dager

Norevik, Ivar Jacobsen har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 26.03.1900 i Lavik og Brekke, Sogn og Fjordane
Død 18.03.1956
Sønn av Jakob Norevik (1859-1941) og Gjertrud Ivarsdotter Mannebrekke (1869-1934)

Stortingsperioder

Representant nr 5 for Sogn og Fjordane, 1945 - 1949, A.
Representant nr 4 for Sogn og Fjordane, 1950 - 1953, A.
Representant nr 5 for Sogn og Fjordane, 1954 - 1957, A.

Vararepresentasjoner

Døde 18.03.1956, Edvard Anderson Solheim møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

1945-49

Medlem, Helsekomiteen, 13.12.1945 - 10.01.1950
Medlem, Valgkomiteen, 10.12.1945 - 10.01.1950

1950-53

Medlem, Skog-, vassdrags- og industrikomiteen, 23.01.1950 - 10.01.1954

1954-57

Medlem, Skog-, vassdrags- og industrikomiteen, 22.01.1954 - 18.03.1956

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

1945-49

Medlem, Spesialkomité til behandling av forskjellige industrisaker, 29.05.1946 - 10.01.1950

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Arbeiderpartiet sin sosialistiske dagskole i Oslo 1929

Yrke

  • Industriarbeider ved Norsk Aluminium Co., Høyanger 1918-1945

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Kyrkjebø kommunestyre 1937-1940

Offentlige verv

  • Medlem Styret for A/S Årdal og Sunndal Verk

Tillitsverv i partier

  • Formann Høyanger Arbeidarlag
  • Formann Høyanger Arbeidarungdomslag
  • Formann Kyrkjebø Arbeidarparti

Tillitsverv i organisasjoner

  • Sekretær Høyanger Kjemiske Industriarbeiderforening 1933-1934, formann 1941-1945
  • Medlem Hovudstyret i Norsk Kjemisk
  • Medlem Styret i Bergen og Fylkenes Faglige Samorganisasjon
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget