Fåne, Jan Erik

Fåne, Jan Erik (1965-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant
for Akershus 1989-1993
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 25.09.1965 i Oslo
  • Sønn av sveiser Anders Fåne (1924-2004) og husmor Petra N. Nilsen (1923-2002)

Stortingsperioder

  • Representant nr 15 for Akershus, 1989 - 1993, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Medlem, Finanskomiteen, 05.11.1992 - 30.09.1993
    Sekretær, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 23.10.1989 - 05.11.1992
    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i delegasjoner

  • 1989-93

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1989 - 30.09.1993

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Fjernskriver-kurs ved Haakonsvern 1985
  • Examen artium ved Oppegård videregående skole 1985
  • Befalskurs ved Haakonsvern 1986
  • Grunnfag statsvitenskap ved Universitetet i Oslo 1992
  • Ex.phil. ved Universitetet i Oslo 1992
  • Grunnfag offentlig rett ved Universitetet i Oslo 1993
  • Markedsføringsledelse ved BI 1994
  • Strategisk markedsføring ved BI 1997-1998

Yrke

  • Deltidsstilling i sportsforretning 1982-1984
  • Deltidsstilling i bank 1984-1985
  • Redaksjonssekretær i "Fremskritt" 1987-1988
  • Journalist i "Fremskritt" 1987
  • Redaktør i "Fremskritt" 1988-1990
  • Rådgiver i Geelmuyden.Kiese 1993-1998
  • Rådgiver og partner i Woldsdal & Partnere 1998-2003
  • Rådgiver i eget firma, Selterz Rådgivning 2003-2005
  • Rådgiver og partner i Brynhildsen Woldsdal PR fra 2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Oppegård kommunestyre 1983-1986
  • Varamedlem Oppegård formannskap 1986-1987, medlem 1987-1989
  • Varamedlem Ullensaker herredsstyre 1993-1995, medlem 1995-1997

Offentlige verv

  • Medlem Idretts- og friluftsnemnda, Oppegård 1984-1988
  • Medlem Kulturutvalget, Oppegård 1984-1988
  • Medlem Sosialutvalget, Oppegård 1984-1988
  • Nestleder Helse- og sosialutvalget 1988-1989
  • Medlem Hovedutvalget for Helse og Sosial, Ullensaker 1993-1997, 2003-2007
  • Medlem A/S Vinmonopolets bedriftsforsamling 2002-2006
  • Medlem A/S Vinmonopolets kontrollutvalg 2004-2006

Tillitsverv i partier

  • Formann Oppegård FpU 1983-1986
  • Nestformann Akershus FpU 1984-1987
  • Nestformann Oppegård FrP 1984-1985, formann 1985-1988
  • Varamedlem FpUs sentralstyre 1986-1988
  • Nestformann Akershus FrP 1987-1990
  • Gruppeleder FrPs kommunestyregruppe i Oppegård 1987-1989
  • Medlem FpUs programkomité 1988
  • Formann Mediautvalget 1989
  • Medlem FrPs valgkamputvalg 1989
  • Formann Landbrukspolitisk utvalg 1990
  • Formann FpU 1990-1992
  • Medlem Programkomiteen i Høyres Hovedorganisasjon 1999-2001
  • Medlem Styret i Ullensaker Høyre 2001-2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Kompanitillitsmann Rekruttskolen Madla 1985
  • Varamedlem Styret for Oppegård Boligbyggerlag 1988-1989

Andre administrative verv

  • Medlem Styre for Geelmuyden.Kiese Norge 1997-1998
  • Medlem Styre for Woldsdal & Partnere 1998-1999
  • Leder Styret for Selterz Rådgivning fra 2000
  • Medlem Styret for Brynhildsen Woldsdal fra 2005
  • Medlem Styret for Best Company fra 2006