Ingvaldsen, Jan-Olav

Ingvaldsen, Jan-Olav (1954-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1985-1989
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 12.01.1954 i Fauske, Nordland
  • Sønn av arbeidsleder Albin I. Ingvaldsen og Gunvor M. Petersen

Stortingsperioder

  • Representant nr 12 for Nordland, 1985 - 1989, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1985-89

    Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 23.10.1985 - 15.05.1986
    Medlem, Sosialkomiteen, 15.05.1986 - 04.10.1988
    Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 04.10.1988 - 30.09.1989

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1973
  • Handelsskole 1976

Yrke

  • Smelteverksarbeider 1974-1976, 1977-1979
  • Gruvearbeider 1977

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Fauske kommunestyre 1979-1983
  • Medlem Fauske formannskap 1983-1987

Offentlige verv

  • Varamedlem Styret for Statens bergskole 1981-1985
  • Medlem Bygningsrådet, Fauske fra 1983

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret og arbeidsutvalget i Nordland DNA fra 1983

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Tariffrådet for bergverk i Norsk Arbeidsmandsforbund 1978-1986
  • Formann Sulitjelma gruvearbeiderforening 1979-1985
  • Medlem LOs representantskap fra 1982
  • Medlem Bergsutvalget i Norsk Arbeidsmandsforbund 1982-1989
  • Nestformann Sulitjelma faglige samorganisasjon 1983-1984

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for A/S Sulitjelma Gruber 1980-1983