Fredriksen, Jan-Henrik

Fredriksen, Jan-Henrik (1956-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for
Finnmark 2013-2017
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 02.10.1956 i Kragerø, Telemark
  • Sønn av budsjef Finn Aleksander Fredriksen (1923-) og husmor/butikkdame Ludvica Tange Wosnitza (1921-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 3 for Finnmark, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 2 for Finnmark, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 4 for Finnmark, 2013 - 2017, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 12.11.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole, Kragerø 1963-1972
  • Yrkesskole, Kragerø 1974-1975

Fagbrev

  • Sveiser

Yrke

  • A/S Sydvaranger 1975-1976
  • Kragerø Verft og Dokk 1977-1979
  • Kragerø Kystservice 1979-1982
  • Fjeldstad A/S 1982-1993
  • Fabricom fra 1993

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sør-Varanger formannskap 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Finnmark 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Kirkenes Næringshage 2003-2004
  • Leder Plan-, miljø- og næringskomiteen, Sør-Varanger 2003-2005

Tillitsverv i partier

  • Politisk nestleder Finnmark FrP 2000-2001, leder 2001-2004
  • Leder Sør-Varanger FrP 2000-2005

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Jarfjord Nærings- og bygdelag fra 1998