Dale, Jon Georg

Dale, Jon Georg (1984-)

Samferdselsminister
Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Møre og Romsdal 2017-2021
Ansiennitet:
1 år, 301 dager

Gå til bildegalleri

Johansen, Jan Steinar Engeli møter fast for Dale, Jon Georg.

Tilhører

Samferdselsdepartementet

Statsråd
31.08.2018 -

Biografi

Personalia

  • Født 16.06.1984

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 2009 - 2013, FrP.
  • Vararepresentant nr 3 for Møre og Romsdal, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 6 for Møre og Romsdal, 2017 - 2021, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 01.10.2017-20.03.2018, Knut Magne Flølo møtte som representant.
  • Medlem av Regjeringen fra 20.03.2018, Jan Steinar Engeli Johansen møter som representant.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Samferdselsdepartementet, 16.10.2013 - 17.10.2014
    Statssekretær, Finansdepartementet, 17.10.2014 - 16.12.2015
    Statsråd, Landbruks- og matdepartementet, 16.12.2015 - 31.08.2018
    Statsråd, Samferdselsdepartementet, 31.08.2018 -