Stang, Jørn L.

Stang, Jørn L. (1959-)

Parti:
Uavhengig representant
Sist innvalgt som representant
for Østfold 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 17.01.1959 i Sarpsborg, Østfold

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Østfold, 1997 - 2001, FrP. (01.10.1997 - 22.03.2001)
  • Representant nr 8 for Østfold, 1997 - 2001, Uav. (22.03.2001 - 30.09.2001)

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Justiskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 28.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Ex.phil.
  • Militærutdannelse i Hæren
  • Examen artium, 1-årig studentfaglinje økonomi og handel

Yrke

  • Reiselivsmedarbeider
  • Reiselivskonsulent
  • Freelancer
  • Transportør

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tune formannskap 1983-1987, 1987-1991
  • Medlem Sarpsborg formannskap 1991-1995, 1995-1999

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Østfold 1987-1991
  • Medlem fylkesutvalg, Østfold 1991-1995, 1995-1997

Offentlige verv

  • Varamedlem Nedre Glomma samarbeidsorgan 1995-1999
  • Varamedlem Regional plangruppe, Nedre Glomma region 1995-1999
  • Varamedlem Utvalg for innlandsfiskeforvaltning, Sarpsborg 1995-1999
  • Varamedlem Hovedutvalget for administrasjon, Sarpsborg 1995-1999
  • Varamedlem Overligningsnemnda, Sarpsborg 1995-1999

Tillitsverv i partier

  • Flere tillitsverv Østfold FrP, Sarpsborg FrP og Tune FrP fra 1981
  • Gruppeleder Tune kommune 1983-1991
  • Leder FrPs gruppe i Østfold fylkesting 1992-1997
  • Politisk sekretær