Berntsen, Jostein

Berntsen, Jostein (1943-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Sør-Trøndelag 1985-1989
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 05.02.1943 i Rennebu, Sør-Trøndelag
  • Sønn av småbruker Bjarne Kolbjørn Berntsen (1908-1980) og husmor Klara Halgunset (1911-1992)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Sør-Trøndelag, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 3 for Sør-Trøndelag, 1981 - 1985, A.
  • Representant nr 3 for Sør-Trøndelag, 1985 - 1989, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1977-81

    Medlem, Landbrukskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem, Landbrukskomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.1985 - 30.09.1989
    Medlem, Samferdselskomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1981-85

    Varamedlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 20.11.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 26.11.1985 - 30.09.1989

Medlemskap i delegasjoner

  • 1985-89

    Delegat, FNs generalforsamling, 1987 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Jordbruksskolen for fjellbygdene 1958
  • Skjetlein jordbruksskole 1962-1963
  • Meldal yrkesskole 1965-1966

Yrke

  • Agronom ved Hvam Landbruksskole 1963-1965
  • Arbeidsformann ved A/S Hageanlegg, Trondheim 1966-1967
  • Småbruker 1969-1999

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Norsk Skimerke Plakett 1979 (langrenn)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Rennebu kommunestyre 1971-1975, 1975-1977

Offentlige verv

  • Varamedlem Jordstyret, Rennebu 1971-1977
  • Medlem Styret for Næringsmiddeltilsynet, Gauldalsregionen, Sør-Trøndelag 1990-1998
  • Medlem Statens Landbruksbanks avdelingsstyre i Trondheim 1990-1994
  • Meddommer Jordskifteretten, Orkdal 1992-2006
  • Medlem Hovedstyret i Statens landbruksbank 1992-1994
  • Meddommer Jordskifteretten, Sør-Trøndelag fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Rennebu A 1970-1977
  • Formann Rennebu A 1971-1977
  • Medlem Sør-Trøndelag A's rådgivende landbruksutvalg 1976-1979

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Nordskogen bonde- og småbrukarlag 1971-1981
  • Vararepresentant For Sør-Trøndelag bonde- og småbrukarlag 1975-1979
  • Formann Rennebu bonde- og småbrukarlag 1981-1984
  • Sekretær Sør-Trøndelag bonde- og småbrukarlag 1992-1993
  • Leder Austre Rennebu grunneierlag 1992-2000
  • Leder Kretsutvalget i Orkla samvirkelag 1996-2002
  • Medlem Representantstyret for Orkla Samvirkelag 1996-2002
  • Leder LHL Rennebu fra 2000
  • Medlem Styret for LHL Midt-Norge, regionutvalget 2005-2006
  • Varamedlem LHL Midt-Norge, regionutvalget fra 2006

Andre administrative verv

  • Formann Kontrollkomiteen i Stormøllen A/S 1990-1995
  • Formann Bedriftsforsamlingen i Stormøllen A/S 1990-1995