Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hageler, Jorunn ( 1946- )

Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for Nord-Trøndelag 1993-1997
Ansiennitet: 4 år, 0 dager

Biografi

Personalia

Født 08.10.1946 i Sortland, Nordland
Datter av industriarbeider Kåre Innvik (1912-1993) og husmor/renholder Signe Nikolaisen (1917-1999)

Stortingsperioder

Representant nr 6 for Nord-Trøndelag, 1993 - 1997, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1994 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 25.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole, Glomfjord 1953-1960
  • Realskole, Glomfjord 1960-1962
  • Examen artium, Eidsvoll 1962-1965
  • Hamar lærerskole 1966-1968
  • Norsk grunnfag, Oslo 1969-1970
  • Religionshistorie grunnfag, Oslo 1970-1971
  • Pedagogikk grunnfag, Trondheim 1977-1978 (deltidsstudium)
  • Diverse kurs bl.a. i samlivslære, likestilling, prosessorientert skriving 1978-1990
  • Eksamen kristendomskunnskap og norsk fagmetodikk, Hamar 1978
  • Informasjonsrådgivning, Høgskolen i Lillehammer 1998-2000 (deltidsstudium)

Yrke

  • Fagrettleder i samlivslære/likestilling i Steinkjer kommune (på 70-tallet)
  • Adjunkt i ungdomsskolen i Vadsø 1971-1976 (sosiallærer 3 år og rådgiver ett år)
  • Adjunkt i Steinkjer 1976-1993 (sosiallærer 1991-93), 1998-2000
  • Democratisation Officer, OSSE i Bosnia 2000-2002
  • Senior Education Officer, OSSE Bosnia 2002-2004
  • Project Manager, Head Office, OSSE Bosnia 2004-2004

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Steinkjer kommunestyre 1979-1983, 1983-1986
  • Medlem Steinkjer formannskap 1986-1987

Offentlige verv

  • Varamedlem Hovedutvalget for kultur, Nord-Trøndelag 1980-1983
  • Medlem Kinopolitikkutvalget 1999-2000
  • Medlem Skoledirektørens likestillingsgruppe (i 3 år fra slutten av 1970-årene)

Tillitsverv i partier

  • Leder Steinkjer SV 1988-1991
  • Medlem Sosialistisk Venstrepartis landsstyre 1991-1993
  • Leder Nord-Trøndelag SV 1991-1993
  • Medlem Styret for Steinkjer SV (i flere år)

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Tverrpolitisk kvinneorganisasjon ("Gro-gruppa") (på 1980-tallet)

Andre administrative verv

  • Leder Kristofer bokkafe, Steinkjer (på 1980-tallet)
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget