Stenberg, Johnny

Stenberg, Johnny (1925-1990)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nord-Trøndelag 1977-1981
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Stenberg, Johnny har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 03.01.1925 i Eigersund, Rogaland
  • Død 17.03.1990
  • Sønn av baneformann ved NSB Gabriel Stenberg (1896-) og Anna Håland (1894-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 5 for Nord-Trøndelag, 1969 - 1973, A.
  • Representant nr 6 for Nord-Trøndelag, 1973 - 1977, A.
  • Representant nr 5 for Nord-Trøndelag, 1977 - 1981, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Sekretær, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

Medlemskap i delegasjoner

  • 1973-77

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1973 - 30.09.1977

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Orkdal landsgymnas 1941-1943
  • Jernbaneskolen 1948-1949

Yrke

  • Stasjonsbetjent ved NSB Trondheim distrikt 1944-1948
  • Konduktør NSB i Drammen, Eigersund og Trondheim distrikt 1949-1961
  • Overkonduktør NSB i Trondheim distrikt fra 1962

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Meråker formannskap 1959-1963
  • Varaordfører Meråker kommunestyre 1963-1965, ordfører 1966-1967, 1967-1971, 1971-1973, varaordfører 1973-1975

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Nord-Trøndelag 1967-1971, 1971-1975

Offentlige verv

  • Medlem en rekke kommunale nemnder
  • Medlem en rekke fylkeskommunale nemnder

Tillitsverv i partier

  • Formann Gudå arbeiderlag 1963
  • Medlem Nord-Trøndelag Arbeiderpartis kommunalutvalg 1967-1975

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Arbeider-Avisa, Trondheim 1970-1973