Rasmussen, Jan Petter

Rasmussen, Jan Petter (1947-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Rogaland 2001-2005
Ansiennitet:
4 år, 19 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 01.06.1947 i Stavanger, Rogaland
  • Sønn av forskalingssnekker Otto Rasmussen og pleiemedhjelper Jenny Bakke

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Rogaland, 1997 - 2001, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Justiskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Fiskeridepartementet, 15.03.1996 - 01.11.1996
    Statssekretær, Kommunal- og arbeidsdepartementet, 01.11.1996 - 01.10.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium 1967
  • Cand.mag. 1973
  • Studier i mediekunnskap og arbeidslivskunnskap 1984

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Eigersund formannskap 1979-1983, 1983-1987
  • Varaordfører Eigersund kommunestyre 1987-1989, ordfører 1990-1991, 1991-1995, 1995-1996

Offentlige verv

  • Medlem Fiskeristyret, Rogaland 1991-1995, leder 1995-1996