Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hansen, Kåre Martin ( 1913-1985 )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Troms 1965-1969
Ansiennitet: 8 år, 0 dager

Hansen, Kåre Martin har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 14.07.1913 i Hammerfest, Finnmark
Død 26.04.1985
Sønn av gråsteinmurer/smed Megrunn Øivind Hansen (1887-1984) og husmor Inga Eriksen

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Troms, 1958 - 1961, A.
Representant nr 4 for Troms, 1961 - 1965, A.
Representant nr 4 for Troms, 1965 - 1969, A.

Medlemskap i presidentskapet

1965-69

Visesekretær, Lagtinget, 08.10.1965 - 30.09.1969

Medlemskap i stortingskomiteer

1961-65

Medlem, Sosialkomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965

1965-69

Varamedlem, Valgkomiteen, 25.10.1967 - 30.09.1969
Medlem, Finanskomiteen, 01.10.1967 - 30.09.1969
Medlem, Finans- og tollkomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1967

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Korrespondansekurs og andre kurs i diverse tekniske fag, organisasjon, kommunalkunnskap, sosialarbeid og språk m.m. 1932-1965
  • Oslo Elementærtekniske skole 1942-1943

Yrke

  • Fisker 1928-1930
  • Telefonmontør 1931-1944
  • Sosialsekretær i Nord-Troms 1946-1948
  • Tegner i Telegrafverket 1949-1955
  • Konstruktør i Telegrafverket 1955-1975
  • Avdelingsleder i Televerket Tromsø teleområde 1976-1980

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tromsøysund formannskap 1945-1947, 1961-1963
  • Ordfører Tromsøysund kommunestyre 1947-1951, 1951-1955, 1955-1959, 1959-1961
  • Medlem Tromsø kommunestyre 1971-1975

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Troms 1947-1951, 1951-1955, 1955-1959, 1959-1961, fylkesordfører 1971-1975

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Troms og Tromsø sykehus 1947-1958 (fylkestingsvalgt), formann 1958-1963
  • Overformynder , Tromsøysund 1947-1950
  • Sekretær Vegnemnda, Troms 1949-1959
  • Formann Lønnsnemnda 1955-1961
  • Formann Representantskapet for Nord-Troms yrkesskole 1958-1963
  • Formann Byggekomiteen for Troms og Tromsø sykehus 1959-1963
  • Formann Kommunikasjonsplankomiteen 1960-1962
  • Varamedlem Kringkastingsrådet 1970-1978
  • Formann Næringsnemnda 1972-1975
  • Formann Byplanrådet, Tromsø 1972-1975
  • Medlem Televerkrådet, 1980-1981
  • Nestformann Tromsø kommunale pensjonistforening fra 1982

Tillitsverv i partier

  • Nestformann Tromsø arbeiderungdomslag 1932-1933, kasserer 1933-1934, formann 1937-1945
  • Medlem Styret for Tromsø arbeiderparti 1935-1940
  • Formann Nord-Troms AUF 1945-1948
  • Sekretær Nord-Troms arbeiderparti 1945-1947, formann 1948-1950
  • Medlem Styret for Troms Arbeiderparti 1949-1961

Tillitsverv i organisasjoner

  • Sekretær Tromsø bygningsarbeiderforening 1933-1935, kasserer 1936-1937
  • Kasserer Norsk Tele Tjeneste Forbund 1937
  • Revisor Norsk Tele Tjeneste Forbund avdeling 47 1947-1955, formann 1970-1978
  • Medlem Landsstyret i Norsk Tele Tjeneste Forbund 1955-1967, 1971-1979
  • Nestformann Norsk Folkehjelp, Troms distriktslag 1955-1957
  • Medlem Styret for Norges by- og herredsforbunds sykehusavdeling 1963-1970
  • Formann Styret i NTTFs Forum for teleteknikere 1963-1969
  • Medlem Styret i Telefolkenes fellesforbund 1964-1968
  • Hovedtillitsmann Norsk Tele Tjeneste Forbund avdeling 47, Troms og Finnmark 1972-1978

Andre administrative verv

  • Formann Styret for A/L Nordlys 1953-1963
  • Medlem Styret for A/S Troms Innland Rutebil 1955-1963
  • Medlem Styret for Sandnessundforbindelsen A/S fra 1969
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget