Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Garmann, Kari ( 1945- )

Høyre
Sist innvalgt som vararepresentant for Oslo 1989-1993
Ansiennitet: 2 år, 96 dager

Biografi

Personalia

Født 16.06.1945 i Oslo
Datter av direktør, høyesterettsadvokat Per Gram og Johanne Dybwad

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Oslo, 1985 - 1989, H.
Vararepresentant nr 2 for Oslo, 1989 - 1993, H.

Vararepresentasjoner

Møtte fast som representant 01.10.1985-09.05.1986 for Kåre Willoch.
Møtte fast som representant 02.11.1989-03.11.1990 for Kristin Clemet.

Medlemskap i stortingskomiteer

1985-89

Medlem, Justiskomiteen, 23.10.1985 - 09.05.1986

1989-93

Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 08.11.1989 - 03.11.1990

Medlemskap i regjering

Personlig rådgiver, Kommunal- og arbeidsdepartementet, 01.01.1981 - 01.01.1985

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1964
  • Studentfageksamen Oslo Handelsgymnas 1965
  • Cand.polit., Universitetet i Oslo 1973
  • MBA-grad, Handelshøyskolen BI 1991

Yrke

  • Konsulent i opplæringsavdelingen hos personaldirektøren i Oslo kommune fra 1972
  • Fagsjef i Personaletaten, Oslo kommune 1987-1989
  • Direktør i Norges Postbank 1992-1995
  • Selvstendig næringsdrivende/bedriftsrådgiver i Scandinavian Managment Consultants A/S fra 1995

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Oslo formannskap 1979-1981, 1983-1987
  • Medlem Oslo bystyre 1981-1983

Offentlige verv

  • Varamedlem Forbrukerutvalget for Oslo og Akershus 1977-1980, nestformann og formann 1980-1983
  • Medlem Restaurant- og bevillingsnemnda, Oslo 1977-1980
  • Medlem Boutgiftsutvalget 1978-1981
  • Medlem Boligutvalget, Oslo 1980-1981
  • Medlem Styret for Diakonhjemmets sykehus 1984-1988 (kommunens representant)
  • Medlem Distriktsprogramrådet for NRK Østlandssendingen 1984-1987
  • Medlem Helse- og sykehusutvalget 1984-1986
  • Medlem Styret for Oslo Bolig og Sparelag OBOS fra 1987 (kommunalt oppnevnt)

Tillitsverv i partier

  • Kommunalrådssekretær Høyres gruppe, Oslo kommune 1976-1980
  • Medlem Styret i Slemdal krets/Vinderen Bydelsforening av Oslo Høyre 1978-1988, leder 1988-1989
  • Medlem Organisasjonsrådet i Oslo Høyre 1978-1980
  • Medlem Representantskapet i Oslo Høyre fra 1978
  • Medlem Arbeidsutvalget og hovedstyret i Oslo Høyre 1988-1989
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget