Hafstad, Karin

Hafstad, Karin (1936-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant
for Oslo 1977-1981
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 08.06.1936 i Oslo
  • Datter av frisørmester Victor Rudolf Aarenstrup (1895-1977) og husmor Edel Holm (1892-1964)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Oslo, 1973 - 1977, H.
  • Representant nr 14 for Oslo, 1977 - 1981, H.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1973-77

    Visesekretær, Stortinget, 09.10.1973 - 30.09.1975

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Samferdselskomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Medlem, Administrasjonskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

Medlemskap i delegasjoner

  • 1977-81

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1978 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 1977 - 1981

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1955

Yrke

  • Sekretær hos høyesterettsadvokat Ole Borge 1956-1959
  • Sekretær i Det Norske Finansieringsselskap Fram A/S 1965-1973
  • Informasjonskonsulent i Vegdirektoratet 1982-1993
  • Førstekonsulent i Vegdirektoratet 1993-2003

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Unge Høyres Landsforbunds hederstegn i gull 1969

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 1967-1971
  • Medlem Oslo formannskap 1971-1975

Offentlige verv

  • Formann 1. distriktskontor i sosialadministrasjonen 1971-1975
  • Medlem Sosialstyret, Oslo 1971-1975
  • Formann Boligutvalget, Oslo 1975-1977
  • Medlem Styret for Norsk Film A/S 1982-1987
  • Medlem Televerkrådet 1982-1986
  • Meddommer Tingretten, Oslo 2004-2007

Tillitsverv i partier

  • Formann Oslo Unge Høyres skoleungdomsgruppe 1953
  • Medlem Unge Høyres sentralstyre 1965-1969
  • Medlem Høyres landsstyre 1966-1969
  • Formann Unge Høyres politiske komité 1967-1969
  • Medlem Styret for Vestheim Høyre 1968-1974
  • Medlem Oslo Høyres programkomité 1970-1973
  • Medlem Høyres sosialpolitiske utredningskomité 1972-1973
  • Medlem Oslo Høyres arbeidsutvalg 1974-1976
  • Medlem Høyres arbeidsutvalg og sentralstyre 1975-1979
  • Formann Høyrekvinners Landsforbund 1975-1979

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Enslige Mødres Vennering 1963-1968 (stifter av venneringen i 1963)
  • Initiativtager "Flagg for Tsjekkoslovakia-aksjonen" 1968
  • Medlem Styret for Tidligere stortingsrepresentanters forening fra 1995
  • Leder Styret i Vegdirektoratets Pensjonistforening fra 2006

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Finansco A/S, Kristiansand 1982-1986