Ingebrigtsen, Karl

Ingebrigtsen, Karl (1935-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1981-1985
Ansiennitet:
8 år, 52 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 09.12.1935 i Hattfjelldal, Nordland
  • Sønn av gårdbruker Inge Ingebrigtsen (1896-1967) og gårdbruker Marie Bergsnev (1904-1937)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Nordland, 1973 - 1977, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 6 for Nordland, 1981 - 1985, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.1977-30.09.1981 for Eivind Bolle.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1977-81

    Medlem, Forsvarskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Varamedlem, Valgkomiteen, 01.10.1982 - 30.09.1985

Medlemskap i delegasjoner

  • 1981-85

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1982 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse korrespondansekurser i matematikk, fysikk, kjemi, kristendomskunnskap, engelsk, tysk, norsk m.m. 1950-1955
  • Arbeidslederkurs ved NKS 1955-1960
  • Handelsskolekurs 1974-1976
  • Videreutdanning i ledelse ved Nordland Distriktshøgskole 1985-1986
  • Cand.mag.-kompetanse i ledelse 1986

Yrke

  • Arbeider i landbruk, skogbruk og bygnings- og anleggsarbeid 1952-1957
  • Industriarbeider ved A/S Arbor, Hattfjelldal 1957-1975
  • Formann ved A/S Arbor, Hattfjelldal 1960-1967
  • Avdelingsleder og lagersjef ved A/S Arbor, Hattfjelldal 1968-1975
  • Rådmann i Hattfjelldal 1986-1998

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Hattfjelldal kommunestyre 1963-1967, varaordfører 1968-1969, ordfører 1970-1971, 1971-1975, 1975-1977, medlem 1977-1979, 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nordland 1970-1971, 1971-1975

Offentlige verv

  • Medlem Bygningsrådet, Hattfjelldal 1959-1963
  • Medlem Generalplanutvalget for Midt-Helgeland 1963-1971
  • Varamedlem Styret for Televerket 1986-1994
  • Medlem Regionplanrådet for Indre Helgeland 1990-1998
  • Medlem Styret for Regionalt kurs- og kompetansesenter 1993-1998

Tillitsverv i partier

  • Formann Hattfjelldal A 1960-1964
  • Medlem Styret for Hattfjelldal A 1964-1967
  • Formann Midt-Helgeland region av DNA 1975-1977

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann U.L. Fjellvind 1953-1957
  • Formann Hattfjelldal bygningsarbeiderforening 1958-1960
  • Tillitsmann Norsk forbund for arbeidsledere og tekniske funksjonærer 1960-1965 (tillitsmann for arbeidsledere)
  • Formann Styret for Hattfjelldal Samvirkelag 1985-1986