Økland, Kari

Økland, Kari (1955-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som vararepresentant
for Nordland 2001-2005
Ansiennitet:
4 år, 28 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 16.12.1955 i Bergen, Hordaland
  • Datter av tollinspektør Arne Olav Hartun (1925-1976) og butikkmedarbeider Kirsten (1923-2006)

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Nordland, 1997 - 2001, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 2001 - 2005, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1997-2001

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 15.12.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 28.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Skjold folkeskole 1962-1969
  • Rå realskole 1969-1971
  • Os gymnas (naturfaglinjen) 1971-1974
  • Forkurs, Mo Jorbruksskole 1974-1975
  • Cand.agric. (hagebruk), Norges Landbrukshøgskole 1975-1980

Yrke

  • Timelærer landbruksskole 1981-1982
  • Herredsagronom Hemnes 1982-1986
  • Bonde fra 1986
  • Lærer Bleikvassli skole 1991-1997
  • Prosjektleder, Trosopplæringsprosjektet i Hemnes prestegjeld fra 2004

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Hemnes kommunestyre 1983-1987, 1995-1999
  • Varamedlem Hemnes formannskap 1987-1991, medlem 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem Samordningsrådet for funksjonshemmede, Hemnes 1984-1987
  • Medlem Skolestyret, Hemnes 1984-1987
  • Medlem Bleikvassli Menighetsråd 1985-1989
  • Medlem Beredskapsrådet, Hemnes 1992-1995
  • Medlem Arbeidsmiljøutvalget, Hemnes 1992-1995
  • Medlem Forhandlingsutvalget, Hemnes 1992-1995
  • Varamedlem Billighetserstatningsutvalget 1998-2002 (personlig varamedlem for Tore Nordtun)
  • Medlem Styret for Høgskolen i Bodø, Bodø 2003-2007
  • Medlem Riksvalgstyret 2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Hemnes KrF 1987-1997
  • Medlem Styret for Nordland KrF 1997-2001
  • Medlem KrFs landsstyre 1997-2001
  • Varamedlem Styret i KrFs studieforbund fra 1999

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Bleikvassli Husflidslag 1987-1990, 2002-2006

Andre administrative verv

  • Leder Brødrene Sundslis Minnestiftelse 1991-1995