Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Sogn, Karen ( 1931-2013 )

Høyre
Sist innvalgt som representant for Vestfold 1981-1985
Ansiennitet: 8 år, 48 dager

Sogn, Karen har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 28.04.1931 i Oslo
Død 21.10.2013
Datter av sagbrukssjef og disponent Hans Thaugland (1896-1972) og husmor Bertha Østby (1891-1972)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Vestfold, 1973 - 1977, H.
Representant nr 7 for Vestfold, 1977 - 1981, H.
Representant nr 3 for Vestfold, 1981 - 1985, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

1977-81

Medlem, Kirke- og undervisningskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

1981-85

Medlem, Landbrukskomiteen, 20.10.1983 - 30.09.1985
Medlem, Kirke- og undervisningskomiteen, 21.10.1981 - 20.10.1983
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985

Medlemskap i delegasjoner

1981-85

Vararepresentant, FNs generalforsamling, 01.01.1983 -
Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 01.01.1981 - 01.01.1985

Medlemskap i gruppestyrer

1981-85

Medlem gruppestyret, Høyre, 01.10.1981 - 30.09.1985

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1950
  • Sekretærkurs ved Treiders handelsskole 1951
  • Diverse kurs i språk, grunnkurs i biblioteklære ved Statens bibliotekskole 1968

Yrke

  • Sekretær ved A/S H. C. Thauglands Trælastforretning 1953-1962
  • Husmor og bondekone 1962-1991
  • Deltidsbibliotekar ved Lardal folkebibliotek 1967-1973

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Kirkens Frivillighetspris 2006

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lardal kommunestyre 1967-1971, 1971-1975, varaordfører 1975-1977, medlem 1977-1979

Offentlige verv

  • Medlem Ungdoms- og idrettsnemnda, Lardal 1967-1979
  • Varaformann Kulturstyret, Lardal 1975-1977
  • Medlem Menighetsrådet 1975-1977 (formannskapets representant)
  • Medlem Forliksrådet, Lardal 1976-1979
  • Medlem Utvalg til å vurdere problemer med skolens innhold 1979-1982
  • Medlem Styret for Norsk voksenpedagogisk institutt 1984-1991
  • Nestleder Voksenopplæringsrådet 1985-1991
  • Medlem Styret for Norges landbruksvitenskapelige forskningsråd 1986-1992
  • Varamedlem Rådet for Distriktenes utbyggingsfond 1986-1991
  • Leder Hovedutvalget for kultur, Lardal 1987-1991
  • Nestleder Fylkeslandbruksstyret i Vestfold 1991-1995
  • Leder Svarstad menighetsråd 1993-2005
  • Leder Kirkelig Fellesråd, Lardal 1997-2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Lardal Høyre 1967-1991
  • Medlem Styret for Vestfold Høyre 1974-1985
  • Formann Vestfold Høyrekvinner 1974-1977
  • Medlem Vestfold Høyres politiske utvalg 1974-1985
  • Gruppefører Høyres kommunestyregruppe i Lardal 1975-1977

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Svarstad bondekvinnelag 1965-1973
  • Medlem Styret i Vestfold husflidslag 1972-1976

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Sparebanken NOR, region Vestfold 1986-1998
  • Medlem Representantskapet for Samuel Montagu A/S 1990-1992
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget