Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Grytten, Sigurd ( 1972- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for Hordaland 1997-2001
Ansiennitet: 1 år, 227 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 09.09.1972
Sønn av direktør Rune Grytten (1950-) og førskolelærer Åse Guri Klyve (1950-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Hordaland, 1997 - 2001, A.

Vararepresentasjoner

Møtte fast som representant 01.10.1997-17.10.1997 for Ranveig Frøiland.
Møtte fast som representant 17.03.2000-30.09.2001 for Olav Akselsen.

Medlemskap i stortingskomiteer

1997-2001

Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium, Ulrikke Pihls skole (allmenfag) 1991
  • Administrasjon og organisasjon grunnfag, Universitetet i Bergen 1995
  • Sammenlignende politikk grunnfag, Universitetet i Bergen 1997
  • Sosiologi grunnfag, Universitetet i Bergen 1998
  • Sosiologi mellomfag, Universitetet i Bergen 1999

Yrke

  • Assistent for Messeselskapet A/S 1995 (prosjektstilling)
  • Vikariat som lagerarbeider ved Minde postterminal 1997
  • Pleieassistent Sandviken sykehus 1998 (sommerjobb)
  • Undervisningsassistent, Universitetet i Bergen (sosiologisk institutt) 1999
  • Kundebehandler, Vesta Forsikring 1999 (sommerjobb)
  • Timekonsulent, Vesta Forsikring 1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Bergen formannskap 1999-2003

Offentlige verv

  • Medlem Næringsutvalget fra 1999

Tillitsverv i partier

  • Medlem Representantskapet i Bergen Arbeiderparti fra 1990
  • Ungdsomssekretær Arbeiderbevegelsen i Hordaland 1991-1994
  • Medlem Sentralstyret i AUF 1994-1998
  • Sekretær utredningsgruppe for forholdet mellom privat og offentlig sektor 1996 (prosjekt)
  • Sekretær Arbeiderpartiets bystyregruppe i Bergen 1997 (prosjekt)
  • Nestleder Bergen Arbeiderparti 1999-2000, leder fra 2000

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Landsutvalget for tillitsvalgte i Forsvaret 1992-1993 (for soldater)
  • Hovedtillitsvalgt Narvik Sjøforsvarsdistrikt 1992-1993 (tillitsvalgt for soldatene)
  • Distriktssekretær Europabevegelsen i Hordaland 1994
  • Leder Europabevegelsen 2001-2002
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget