Ropstad, Kjell Ingolf

Ropstad, Kjell Ingolf (1985-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Representant for
Aust-Agder 2017-2021
Medlem:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
8 år, 43 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Finanskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Kristelig Folkeparti

Medlem gruppestyret
06.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 01.06.1985 i Arendal, Aust-Agder
  • Sønn av ordfører Bjørn Ropstad (1958-) og lærer Gunda Wiberg (1959-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 2005 - 2009, KrF.
  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 2009 - 2013, KrF.
  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 2013 - 2017, KrF.
  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 2017 - 2021, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 20.10.2009 - 28.09.2012
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 28.09.2012 - 30.09.2013
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Justiskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Andre nestleder, Justiskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Delegat, FNs generalforsamling, 2010 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 12.02.2013 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2009-2013

    Fjerde varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Tredje varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 06.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hornnes vgs., allmennfag 2001-2002
  • Drottningborg vgs., allmennfag økonomisk 2002-2004
  • Bachelor, juss og økonomi 2005-2012

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Evje og Hornnes kommunestyre 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Aust-Agder 2003-2007, 2007-2009

Offentlige verv

  • Leder Komité for utdanning og helse, Aust-Agder 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Nestleder KrFU 2005-2007, leder 2007-2010
  • 2. nestleder KrF fra 2017