Sund, Kjell

Sund, Kjell (1947-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Rogaland 1989-1993
Ansiennitet:
1 år, 51 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 25.02.1947 i Sømna, Nordland
  • Sønn av fisker, anleggsarbeider og snekker Neumann Emelius Sund (1917-2000) og hjemmeværende Fredny Kristianna Maria Flatås (1918-1989)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Rogaland, 1989 - 1993, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 04.09.1992-30.09.1993 for Gunnar Berge.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 15.09.1992 - 30.09.1993

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole 1954-1961
  • Framhaldsskole 1961-1962
  • Kokkelinjen, Statens fiskefagskole, Laksevåg 1964

Lærlingepraksis

  • Kokkelærling, Hardanger Sunnhordlandske Dampskipsselskap 1965

Yrke

  • Messegutt, Norsk Bergningskompani 1963-1964
  • Hjelpegutt, Norsk Bergningskompani 1964
  • Kokk, Promenaden kafé, Brønnøysund 1965-1966
  • Pølsemaker, Lysfjord Kjøtt, Brønnøysund 1966-1967
  • Lagerarbeider/sveiser, G. Block Watne, Klepp 1968-1970
  • Industriarbeider, Kvernaland A/S, Klepp 1970-1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Time kommunestyre 1979-1983, 1983-1987

Offentlige verv

  • Varamedlem Kontrollkomiteen for Norges Postsparebank 1985-1993

Tillitsverv i partier

  • Leder Time Arbeiderparti 1977-1980
  • Nestleder Rogaland Arbeiderparti 1985-1987, leder 1987-1989, fylkessekretær fra 1989

Tillitsverv i organisasjoner

  • Diverse faglige tillitsverv 1973-1989
  • Klubbleder Verkstedklubben, Kverneland A/S 1979-1989
  • Medlem Fellesforbundets landsstyre 1987-1989
  • Medlem Norsk Jern- og Metallarbeiderforbunds landsstyre til 1987