Devold, Kristin Krohn

Devold, Kristin Krohn (1961-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant
for Oslo 2001-2005
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 12.08.1961 i Ålesund, Møre og Romsdal
  • Datter av skipsmegler Edvard Devold (1928-) og reisebyrå-leder Kristin Krohn (1939-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Oslo, 1993 - 1997, H.
  • Representant nr 5 for Oslo, 1997 - 2001, H.
  • Representant nr 4 for Oslo, 2001 - 2005, H.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 19.10.2001-30.09.2005, Hans Gjeisar Kjæstad møtte som representant.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1993-97

    Sekretær, Lagtinget, 11.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Arbeidsordningskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Leder, Justiskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 19.10.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Varamedlem, Europautvalget, 21.06.1996 - 30.09.1997

    1997-2001

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1999 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1997-2001

    Medlem gruppestyret, Høyre, 01.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Forsvarsdepartementet, 19.10.2001 - 17.10.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realfagstudier Oslo 1980-1981
  • Eksamen videregående skole 1980
  • Sosiologi mellomfag, Bergen 1985-1986
  • Siviløkonom NHH Bergen 1985

Yrke

  • Markedskoordinator Norsk Data 1986-1987
  • Generalsekretær i Den norske turistforening 2006-2013
  • Adm.dir. i NHO Reiseliv fra 2013

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Medalje til utvalgte venner av Latvia 2004
  • Kommandør av St. Olavs Orden 2005
  • Bachelor's Cross of the Order of Merit of the Republic of Poland 2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 1991-1993

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Statistisk Sentralbyrå 1989-1993
  • Medlem Styret for St. Hanshaugen alders- og sykehjem 1991-1992
  • Leder Byutviklingskomiteen, Oslo 1992-1993 (kommunalråd)
  • Medlem Finanskomiteen, Oslo 1992 (fra januar til august 1992.)
  • Medlem Riksrettsutvalget fra 2013

Tillitsverv i partier

  • Gruppesekretær Høyres stortingsgruppe 1987-1992
  • Medlem Høyres sentralstyre 1996-2002

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Stiftelsen Operasjon Nordlys 1999-2001
  • Medlem Styret for Redd Barna 1999-2001
  • Medlem Styret for hovedkomité håndball-VM 1999

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Oslo Data 1990-1992
  • Medlem Styret for Andresen & Butenschøn AS 2000-2001 (kulturforlag)