Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Lian, Karin ( 1942- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for Vestfold 1997-2001
Ansiennitet: 13 år, 326 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 12.03.1942 i Holmestrand, Vestfold
Datter av gårdbruker Harald Foss (1906-1984) og husmor/gårdbruker Ellen Lovise Sjuve (1909-1977)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 4 for Vestfold, 1977 - 1981, A.
Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 1981 - 1985, A.
Representant nr 4 for Vestfold, 1985 - 1989, A.
Representant nr 4 for Vestfold, 1989 - 1993, A.
Representant nr 3 for Vestfold, 1993 - 1997, A.
Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 1997 - 2001, A.

Vararepresentasjoner

Møtte fast som representant 01.10.1997-17.10.1997 for Jørgen Kosmo.
Møtte fast som representant 17.03.2000-30.09.2001 for Jørgen Kosmo.

Medlemskap i presidentskapet

1989-93

Varasekretær, Lagtinget, 10.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i stortingskomiteer

1985-89

Medlem, Valgkomiteen, 21.05.1986 - 30.09.1989
Medlem, Landbrukskomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989
Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.1985 - 21.05.1986

1989-93

Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993
Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993

1993-97

Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Medlem, Sosialkomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

1985-89

Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1985 - 30.09.1989

1989-93

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1990 -
Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1989 - 30.09.1993

1993-97

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 25.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kurs i kommunal kompetanse
  • Realskoleeksamen 1959
  • Handelsskole 1960
  • Kurs i prosjektledelse, Høgskolen i Vestfold 1998-1999

Yrke

  • Kontordame A/S Stilmønster, Tønsberg 1959-1960
  • Assistent Sem trygdekontor 1960-1963
  • Kontormedarbeider Andebu kommunekasse 1975-1980
  • Postekspeditør Andebu postkontor 1982-1985
  • Flere ulike oppgaver for Frivillighetssentralen i Andebu fra 2005

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Vestfold 1979-1983
  • Medlem fylkesutvalg, Vestfold 1983-1985

Offentlige verv

  • Medlem Kulturstyret, Andebu 1977-1980
  • Medlem Skolestyret 1980-1983
  • Medlem Fylkesskolestyret, Vestfold 1980-1983
  • Medlem Styret for Granli psykiatriske sykehjem 1984-1985
  • Medlem Administrasjonsutvalget 1984-1985
  • Domsmann Herredsretten 1984-1987
  • Meddommer Byretten, Tønsberg 1988-1991
  • Medlem Oslofjordens Friluftsråd 1993-1996
  • Medlem Fylkeslandbruksstyret i Vestfold 1999-2003

Tillitsverv i partier

  • Studieleder Andebu A 1973-1977, sekretær 1983-1988, leder 1988-1990, 1998-2005
  • Medlem A's kvinneutvalg i Vestfold 1977-1979, leder 1979-1982
  • Leder Fylkespartiets komite for Barneåret 1979
  • Medlem Styret for Vestfold A 1980-1987
  • Medlem DNAs landsstyre 1981-1985
  • Medlem Internasjonalt utvalg i Vestfold 1998-2000
  • Medlem Samarbeidsutvalg faglig politisk arbeid i Vestfold 2000-2007
  • Medlem Kvinnepolitisk utvalg i Vestfold 2004-2006
  • Medlem styret for Arbeiderbevegelsens arkiv i Vestfold fra 2006
  • Varamedlem Vestfold A fra 2006
  • Medlem A's kvinnenettverk, ressursgruppe for UD fra 2007
  • Medlem styringsgruppe for Vestfold As seniorgruppe

Tillitsverv i organisasjoner

  • AOF-kontakt Andebu 1972-1977
  • Nestlandsleder Framfylkingen 1993-1996
  • Leder Framfylkingen i Vestfold 2000-2002
  • Kursleder Samarbeidsprosjekt Norsk Folkehjelp og A's kvinneorganisasjon, kurs i Serbia og Murmansk 2004-2005

Andre administrative verv

  • Medlem styret i Vidaråsen landsby
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget