Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Holmberg, Kari Lise ( 1951- )

Høyre
Sist innvalgt som representant for Telemark 2005-2009
Ansiennitet: 8 år, 16 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 07.09.1951 i Skien, Telemark
Datter av avdelingssjef Sigmund Ødegaard (1926-) og husmor Marit Ødegaard (1928-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Telemark, 1997 - 2001, H.
Representant nr 3 for Telemark, 2001 - 2005, H.
Representant nr 6 for Telemark, 2005 - 2009, H.

Medlemskap i presidentskapet

2001-2005

2. varapresident, Stortinget, 01.10.2003 - 30.09.2004
2. varapresident, Stortinget, 01.10.2004 - 30.09.2005
2. varapresident, Stortinget, 09.10.2001 - 30.09.2002
2. varapresident, Stortinget, 01.10.2002 - 30.09.2003

2005-2009

Varasekretær, Stortinget, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i stortingskomiteer

2001-2005

Medlem, Valgkomiteen, 01.11.2001 - 30.09.2005
Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2005 - 30.09.2005
Medlem, Kommunalkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 01.11.2001
Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Varamedlem, Valgkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 19.10.2005

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

2001-2005

Varamedlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 17.12.2001 - 01.01.2002

Medlemskap i delegasjoner

2001-2005

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2002 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 17.10.2002 - 30.09.2005
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 16.11.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

2001-2005

Medlem gruppestyret, Høyre, 19.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • 2 halvårsenheter i media ved Volda Distriktshøgskole
  • Grunnskole 1958-1967
  • Telemark Handelsgymnas 1967-1970
  • Notodden Lærerhøgskole 1970-1973
  • Norsk grunnfag ved Distriktshøgskolen i Bø i Telemark 1974-1975
  • Service Management ved Høgskolen i Karlstad 1993

Yrke

  • Lærer i Skien kommune 1973-1987 (permisjon som hovedtillitsvalgt 1984-87)
  • Rektor ved Dolva skole 1987-1991
  • Rektor ved Buer skole 1991-1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Skien kommunestyre 1987-1991, ordfører 1999-2001
  • Medlem Skien formannskap 1991-1995, 1995-1999

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Skien 1987-1991
  • Medlem Representantskapet for Skiensfjordens interkommunale kraftselskap 1987-1995
  • Medlem Vennskapsbyutvalget 1988-1991
  • Medlem Styret for Ibsenhuset 1989-2000
  • Medlem Forstanderskapet for GS-banken 1992-2004
  • Medlem Styret for Garantifondet/Næringsfondet 1993-2001
  • Medlem Styret for Kontorbygg AS fra 1993
  • Medlem Styret for Grekoni 1995-1999 (nærings-/infrastrukturfond)
  • Medlem Havnestyret 1999-2001
  • Medlem Kontaktutvalg for kommune og kirke 1999-2001
  • Medlem Styret for Teater Ibsen 2000-2002
  • Varamedlem Ombudsmannsnemnda for Forsvaret fra 2014

Tillitsverv i partier

  • 1. nestleder Telemark Høyre 1995-1999

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Skien Lærerlag 1979-1982
  • Medlem Styret for Skien Svømmeklubb 1980-1982
  • Leder Skien Lærerlag 1982-1984, 1984-1987
  • Medlem Styret for Telemark Lærerlag 1985-1989
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund (regionalt) 1995-2001

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Skistredet AS 1998
  • Medlem Styret for La Afrika Leve 2001
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget