Nakkim, Kjellaug

Nakkim, Kjellaug (1940-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Østfold 1997-2001
Ansiennitet:
12 år, 152 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 02.08.1940 i Skiptvet, Østfold
  • Datter av gårdbruker Eugen Hagen (1904-1981) og gårdbruker Olga Kristine Skipperud (1903-1998)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 1985 - 1989, H.
  • Representant nr 7 for Østfold, 1989 - 1993, H.
  • Representant nr 4 for Østfold, 1993 - 1997, H.
  • Representant nr 5 for Østfold, 1997 - 2001, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Samferdselskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
    Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 19.06.1997 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Finanskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1989-93

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 21.11.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 15.12.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1994 -

    1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse kurs innen økonomi, organisasjonsutvikling, EDB og offentlig forvaltning
  • Handelsskole 1955-1956
  • Realskole (privatist) 1957
  • Student (privatist) 1959

Yrke

  • Kontormedarbeider A/S Freia Oslo 1956-1958
  • Kontormedarbeider G. Møllhausen, Oslo 1958-1959
  • Kontormedarbeider Persilfabrikken A/S Moss 1959-1963
  • Sekretær Konfeksjon A/S Frøja Moss 1969-1975
  • Sekretær hos advokat Per Lindberg 1975-1980
  • Lønningsfører Moss kommune 1980-1988

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Moss bystyre 1975-1979, 1983-1987
  • Medlem Moss formannskap 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Østfold 1983-1987, 1987-1989

Offentlige verv

  • Medlem Barnevernsnemnda, Moss 1974-1979
  • Medlem en rekke kommunale nemnder 1975-1983
  • Medlem og leder en rekke fylkeskommunale nemnder 1983-1989
  • Leder Administrasjonsutvalget, Østfold 1988-1989
  • Varamedlem Representantskapet for Norges Bank 2001-2004
  • Varamedlem Norsk Kulturråd 2001 (gjenoppnevnt for perioden 1.1.2005-31.12.2008)
  • Nestleder Kringkastingsrådet 2002-2005, leder fra 2006
  • Varamedlem A/S Vinmonopolets styre fra 2002

Tillitsverv i partier

  • Medlem Fylkesstyret Østfold Høyre 1983-2000
  • Medlem Arbeidsutvalg fylkesstyret Østfold Høyre 1983-1989, fra 1996
  • Heltidsansatt gruppeleder Høyres gruppe i Østfold fylkesting 1988-1989
  • Medlem Sentralstyret i Høyre 2000-2004
  • Leder Østfold Høyre 2000-2004

Tillitsverv i organisasjoner

  • Sekretær Østfold krets av Norges Husmorforbund 1971-1973
  • Leder Mosseregionen av Norges Husmorforbund 1975-1977
  • Medlem Norges Husmorforbunds kretsstyre 1975-1977
  • Sekretær Moss Idrettslag 1978-1982
  • Formann Østfold Friidrettskrets 1986-1988
  • Medlem Norges Friidrettsforbunds landsstyre 1987-1989
  • Medlem Friidrettsforbundets sentralstyre 1991-1993
  • Leder Moss og Omegn Kvinneråd fra 2005

Andre administrative verv

  • Formann Styret i Moss husmorlags barnehage 1969-1975
  • Medlem Styret for Kreditkassen, avdeling Moss 1986-1991
  • Varamedlem Styret for Moss Avis 2002-2006
  • Varamedlem Styret for Fredrikstad Blad 2003-2006
  • Medlem Styret for Parkteatret A/S 2004
  • Medlem Styret for Moss Boligbyggelag fra 2005
  • Medlem Styret for Edda Media 2006