Vartdal, Knut

Vartdal, Knut (1940-)

Parti:
Senterpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant
for Møre og Romsdal 1973-1977

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 01.10.1940

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Møre og Romsdal, 1973 - 1977, Sp.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Fiskeridepartementet, 14.06.1968 - 17.03.1971
    Statssekretær, Fiskeridepartementet, 02.11.1972 - 02.07.1973

Verv

Offentlige verv

  • Varamedlem Sild- og makrellomsetningsutvalget, 1980-1981
  • Medlem Utvalg til å vurdere det fremtidige omfanget av petroleumsvirksomheten på norsk sokkel, 1982-1983
  • Leder Utvalg til å gjennomgå fiskeridirektoratets havforsknig, 1986-1987
  • Leder Styret for ordningen med tilskudd til utviklingstiltak, fra 1994