Johnsen, Kristin Ørmen

Johnsen, Kristin Ørmen (1953-)

Parti:
Høyre
Representant
for Buskerud 2013-2017
Medlem :
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
1 år, 331 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 08.03.1953 i Bærum, Akershus
  • Datter av disponent Kjell Ørmen (1927-1986) og sykepleier Ranghild Gerd Kringleboten (1929-2010)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Buskerud, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Valgkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Kommunal- og regionaldepartementet, 26.10.2001 - 16.01.2004

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen philosophicum, Universitetet i Oslo 1973
  • Examen artium, Drammen Gymnas 1973
  • Statens sykerpleierskole, Oslo 1977
  • Registered General Nurse, An bord Altranais 1978
  • Psykologi og samfunnsgeografi, Trinity College, Dublin, Irland 1980
  • 2-årig høgskolelærerutdanning, Norges Sykepleierhøgskole, Oslo 1982
  • Kommisjonsvurdert som førstelektor 1989
  • Embetseksamen i sykepleievitenskap, Universitetet i Oslo 1992
  • Executive Master of Management, Handelshøyskolen BI 2013

Yrke

  • Sykepleier og ledende sykepleier, Rikshospitalet 1977-1978
  • Sykepleier, Dr.Steevens Hospital, Dublin, Irland 1978
  • Sykepleier, Belgrave Nurse Bureau, Dublin, Irland 1979
  • Høgskolelektor, Høgskolen i Buskerud 1980-2001
  • Prorektor, Høgskolen i Buskerud 1997-2000
  • Amanuensis vikar, institutt for sykepleiervitenskap, Universitetet i Oslo 1997
  • Dekan, avdeling for helsefag i Drammen, Høgskolen i Buskerud 2000-2001
  • Rektor, Høgskolen i Oslo 2004-2013

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Drammen formannskap 1995-1999, 1999-2003

Offentlige verv

  • Styremedlem Det regionale høgskolestyret for Buskerud 1986-1990
  • Leder Styret for nasjonalt råd for helse- og sosialfagutdanning 2000-2001
  • Nestleder Styret for Regionalt helseforetak, Helse sør 2004-2006
  • Leder Styret for Høgskolen i Buskerud 2004-2007
  • Nestleder Styret for Rikshospitalet HF 2006-2008
  • Styremedlem Norwegian Center of Expertise in System Engineering Kongsberg 2006-2013
  • Styremedlem Papirbredden Karriersenter 2006-2010
  • Varaleder Styret for sparebanken øst 2006-2009
  • Leder Styret for Forskningsinkubatoren DRIV AS 2008-2010
  • Nestleder Styret i Drammenregionens interkommunale renovasjonsselskap 2009-2013

Tillitsverv i organisasjoner

  • Styremedlem Strømsgodset toppfotball 2009