Grytnes, Kristoffer Skåne

Grytnes, Kristoffer Skåne (1887-1965)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1950-1953
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Grytnes, Kristoffer Skåne har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 27.07.1887 i Horten, Vestfold
  • Død 22.07.1965
  • Sønn av vognmann Ole Kristensen Grytnes (1854-) og Amalie Kristoffersdatter (1854-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Nordland, 1950 - 1953, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1950-53

    Medlem, Den hemmelige protokollkomiteen, 11.01.1950 - 10.01.1954
    Medlem, Protokollkomiteen, 23.01.1950 - 10.01.1954

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1950-53

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 11.01.1950 - 10.01.1954

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Leste arkeologi og historie ved Universitetet i Oslo, historie og pedagogikk ved Norges lærerhøgskule og fulgte forelesninger i dogmatikk ved Menighetsfakultet
  • Notodden lærerskole 1908
  • Statens gymnastikkskole 1912
  • Statens lærerhøjskole, København 1918-1919

Yrke

  • Lærer ved Grue framhaldskole 1908
  • Lærer ved Horten folkeskole 1909-1913
  • Lærer ved ungdomsskolen på Danvik, Drammen 1913-1920
  • Lærer ved Grenland, Eidanger 1920-1923
  • Styrer ved Fredheim ungdomsskole, Helgeland fra 1923

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Brønnøy menighetsråd fra 1923
  • Medlem Hålogaland bispedømmeråd     (i en rekke år), nestleder (i en rekke år)

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Helgeland fellesforening for indremisjonen
  • Formann Helgeland krets av Norges kristelige ungdomsforbund
  • Formann Norsk søndagsskoleforbund
  • Medlem Styret i Drammen krets av Det norske Misjonsselskap
  • Medlem Styret i Helgeland krets av Det norske Misjonsselskap
  • Medlem Styret i Vestfold krets av Norges kristelige ungdomsforbund