Gustavsen, Laila

Gustavsen, Laila (1973-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Buskerud 2013-2017
Ansiennitet:
4 år, 27 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 24.10.1973 i Ringerike, Buskerud
  • Datter av industriarbeider Helge Gustavsen (1942-) og industriarbeider Solveig Kristine Lundstad (1947-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Buskerud, 2001 - 2005, A.
  • Vararepresentant nr 3 for Buskerud, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 8 for Buskerud, 2009 - 2013, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Medlem, Europautvalget, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 21.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 22.10.2009 - 30.09.2013
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til konferansen for overvåking av EUs utenriks-, sikkerhets- og forsvarspolitikk, 29.11.2012 - 30.09.2013

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Arbeids- og sosialdepartementet, 21.10.2005 - 31.12.2005
    Statssekretær, Arbeids- og inkluderingsdepartementet, 01.01.2006 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hallingby skole 1980-1989
  • Ringerike gymnas 1989-1990
  • Omsorgskurs, Arbeidsinstituttet Ringerike 1991-1991
  • Hønefoss vgs., grunnkurs helse og sosial 1991-1992
  • Åssiden vgs., VK 2 fotterapeut 1992-1993
  • Enkeltstående høyskolefag, BI 1999-2001

Yrke

  • Fotterapeut, selvstendig næringsdrivende 1994-1999
  • Knerten SFO, Kongsberg kommune 1999-2001 (leder fra 2000)
  • Avd.leder, NAV Kongsberg 2004-2005

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Buskerud 1995-1999, 1999-2003

Offentlige verv

  • Medlem Hovedutvalget for Helse og Sosial, Buskerud 1995-1999, nestleder 1999-2003
  • Medlem Fylkesutvalget, Buskerud 1999-2003

Tillitsverv i partier

  • Leder Ådal AUF 1989-1991
  • Medlem A's kvinnepolitiske styre 2004-2005
  • Leder Kongsberg A fra 2008
  • Leder Buskerud A's kvinnebevegelse
  • Leder Kongsberg AUF
  • Medlem Styret i AUF i Buskerud (90-tallet)

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Europabevegelsen i Buskerud 2004-2006
  • Medlem Sentralstyret i Europabevegelsen fra 2011

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Gjensidige NOR Sparebank region Buskerud fra 1996
  • Medlem Representantskapet for Gjensidige NOR Sparebank 1999-2001
  • Medlem Styret for Gjensidige NOR Sparebank 2001-2002